בארץ

הסכם קיבוצי חדש בענף ההיסעים: שכר הגבוה משכר המינימום, קרן השתלמות ומענקי ותק

על פי ההסתדרות בהסכם החדש נקבעה "רשת ביטחון" לשכר החודשי ולא פחות מ- 6,200 שקל. עוד נקבע כי כל חברה תעניק מדי רבעון מענק של 500 שקל לנהגי אוטובוס ומיניבוס ו-250 שקל לנהגי אוטובוס ציבורי זעיר

ליאור גוטמן 16:5318.06.17

ההסתדרות הכללית חתמה היום (א) על הסכם קיבוצי חדש לכלל נהגי ענף ההיסעים. מדובר בעובדי חברות ההסעה שמשרתים מדי יום מעל למיליון נוסעים לרבות בבתי ספר, בענף התיירות, במקומות עבודה בזרועות הביטחון השונות.

 

על פי ההסתדרות בהסכם החדש נקבעה "רשת ביטחון" לשכר החודשי ולא פחות מ- 6,200 שקל, כאשר שכר היסוד השעתי של הנהגים יהיה גבוה בעד כ-17% משכר המינימום במשק. התשלום שיקבל כל נהג לא יפחת משעתיים וחצי שעות עבודה, גם אם עבד בפועל פחות. עוד נקבע שכל חברה תעניק מדי רבעון מענק של 500 שקל לנהגי אוטובוס ומיניבוס ו-250 לנהגי אוטובוס ציבורי זעיר.

 

מיניבוס מיניבוס

 

 

בימי עבודה מחוץ לבית נקבע תשלום של 90 שקל תוספת על לינה מחוץ לבית, וכן אש"ל בגובה 15 שקל עבור כל יום עבודה בו עבדו לפחות 7 שעות מצטברות. עובדים בעלי ותק של 6 שנים ומעלה יהיו זכאים ליום חופשה נוסף, ואילו לעובדים בעלי ותק של ארבע שנים תיפתח קרן השתלמות אליה יופרשו מדי חודש 5% מהשכר על חשבון החברה ו-2.5% על חשבון הנהג. לעובדים שבמועד חתימת ההסכם כבר צברו את הוותק הנדרש, תיפתח קופת קרן השתלמות כבר עתה.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר ש"ההסתדרות שמחה לספק מעתה בית וכתובת גם לנהגים בענף ההיסעים הפרטיים, וזאת לצד התמיכה והליווי של נהגי התחבורה הציבורית. אני מברך את הצדדים על ההסכמות פורצות הדרך שיביאו לשיפור משמעותי בתנאי ההעסקה של העובדים, שלהם תפקיד חשוב ובלתי נפרד בשירותם של אזרחים ותיירים רבים. היום עשינו צעד משמעותי להסדרת מעמדם של הנהגים בענף פרוץ שזקוק לסדר ומענה לסוגיות הייחודיות לו, ונפעל להחלת תנאי ההסכם באמצעות צו הרחבה על כלל נהגי ההיסעים הפרטיים במשק".

 

במו"מ לחתימת ההסכם לקחו חלק מצד ההסתדרות יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, ממוני חטיבה ארצית באיגוד עובדי התחבורה ענבל סופרו ודורון עזרא, עורכי הדין מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי ליאורה סידי, קרן קלפר, אלעד מורג ויערה צישינסקי וכן חני חורש ויניב וייס מאגף הפנסיה בהסתדרות. איגוד חברות ההסעה יוצג על ידי עורכי הדין תמר גולן ואור לוי ממשרד מ.פירון ושות'.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x