$
בארץ

משרד התרבות מדיר מפיקים קטנים מאירועי ה־70 לישראל

לכלכליסט נודע כי המכרז שפרסם משרד התרבות להפקת האירועים דורש כעת מחזור פעילות של 25 מיליון שקל

עמרי מילמן 08:0318.06.17

משרד התרבות והספורט פרסם בחודש שעבר מכרז להפקת האירועים לכבוד 70 שנה למדינת ישראל שמדיר את מרבית המפיקים בארץ מהתמודדות בו.

 

היקף ההפקה עומד, נכון לעכשיו, על 150 מיליון שקל. אלא שהמכרז קבע כי רק מפיק בעל מחזור פעילות שנתי של 50 מיליון שקל יוכל לגשת למכרז. לפי גורמים בענף, התנאי של המשרד מאפשר רק למפיקים בודדים לגשת ולזכות בהפקה הגדולה. 

שרת התרבות מירי רגב שרת התרבות מירי רגב צילום: אלכס קולומויסקי

 

בעקבות תלונות של מספר מפיקים, פנה נשיא לשכת העצמאים והעסקים הקטנים (להב) רועי כהן למשרד בבקשה לבטל את הדרישה למחזור פעילות של 50 מיליון שקל וכן דרישות נוספות שמדירות מפיקים בינוניים וקטנים מלגשת למכרז.

 

לאחר פנייתו מוקדם יותר החודש, במשרד שינו את המכרז ופרסמו אחד חדש שבו הופחתה הדרישה למחזור פעילות להיקף של 25 מיליון שקל. השינוי העלה תהיות לגבי ההחלטה המקורית לדרוש מחזור פעילות גבוה כל כך, לאור הוויתור המהיר.

 

כעת דורשים בלהב לשנות גם את המכרז המעודכן. לטענתם, הדרישה עדיין מדירה מפיקים רבים שיכולים להתאים.

 

כהן מסר כי "הגיעה העת שמשרדי הממשלה יהיו חוד החנית לשינוי התודעתי על חשיבות מעורבותם של עסקים קטנים ובינוניים ברכש הממשלתי".

 

ממשרד התרבות והספורט נמסר כי "לאחר עיון ודיון מעמיק בשאלות ובפניות שהתקבלו, מצאה לנכון ועדת המכרזים של המשרד לפרסם מכרז חדש באופן שעונה טוב יותר על מטרותיו, מדויק ורלבנטי יותר, ואף פותח פתח למספר רחב יותר של מציעים להתמודד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x