$
בארץ

ליצמן לחץ, והמכרז על ניהול וולפסון נפתח שוב

אחרי שבג"ץ אפשר למכרז על ניהול ביה"ח להתקדם, ביקש שר הבריאות לפתוח אותו שנית כדי לשלב מועמדים נוספים. המוביל הוא סגן מנהל הדסה עין כרם

ספי קרופסקי 07:0512.06.17

ממלא מקום נציב שירות המדינה אודי פראוור אישר את בקשת משרד הבריאות לפתוח את המכרז לתפקיד מנכ"ל בית החולים וולפסון, כך נודע ל"כלכליסט".

הסיבה לפתיחת המכרז: בקשה של גורמים בכירים במשרד הבריאות לכלול בו מועמדים נוספים, שלפחות אחד מהם הוא סגן מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר אשר שלמון.

 

המנכ"ל הקבוע הקודם של וולפסון ד"ר יצחק ברלוביץ' היה אמור לעזוב בסוף חודש אוקטובר 2016, אך נותר בתפקידו חצי שנה נוספת, עד אפריל האחרון, מכיוון שבג"ץ הקפיא את המכרז בשל עתירה שהגישה מנהלת קרן המחקרים בבית החולים איריס לוונשטיין לוי, שביקשה להתמודד על התפקיד אף שאינה רופאה.

 

לפני חודש וחצי דחה בג"ץ את עתירתה של לוונשטיין לוי וכך נתן אור ירוק להמשך ההליך.

 

להתמודד עם גירעון כבד

 

אלא שלמרות האפשרות לקידום בחירת מנכ"ל לבית החולים גררו הנציבות ומשרד הבריאות רגליים ולא קבעו תאריך לכינוס הוועדה שתפקידה לבחור מנכ"ל חדש. זאת כאמור בשל רצונם של גורמים במערכת הבריאות לפתוח את המכרז למועמדים נוספים וגם בעקבות חילופי המשמרות בראשות נציבות שירות המדינה.

 

כעת, בעקבות ההחלטה לפתוח שוב את המכרז, צפויה דחייה נוספת. במילים אחרות: נציבות שירות המדינה ומשרד הבריאות ימשיכו לגרור רגליים. כל זאת בזמן שבית החולים הממשלתי, שכמו יתר בתי החולים סובל מגירעון פיננסי המכביד על פעילותו, משווע למינויו של מנהל קבוע.

 

בעקבות ההחלטה החריגה לפתוח את המכרז פעם נוספת חלק מהמועמדים שנכללו ברשימה הראשונית שוקלים לפנות לסעד משפטי.

 

ליצמן ושלמון ליצמן ושלמון צילומים: אבי רוקח, אוהד צויגנברג

המועמדים הבולטים לניהול בית החולים הממשלתי מבין השישה שהגישו מועמדות לתפקיד הם סגן מנהל וולפסון ד"ר יובל לוי, סגן מנהל בית החולים מאיר בכפר סבא ד"ר ארז ברנבוים, סמנכ"לית מערכות מידע ותפעול בבית החולים איכילוב בתל אביב ד"ר אסתי סייג וסגן מנהל בית החולים ברזילי באשקלון פרופ' יניב שרר.

 

תגובת משרד הבריאות: “דרשנו פתיחת המכרז מחדש בהתאם להחלטת בג”ץ. משרד הבריאות ושר הבריאות אינם תומכים בשום מועמד מסויים”.

 

בקשה לדיון חוזר בבג"ץ

בימים הקרובים צפויה המדינה להגיש את תשובתה לבקשתה של לוונשטיין לוי לבג"ץ לקיים דיון נוסף לאחר שעתירתה נדחתה. לוונשטיין לוי ויתרה על המאבק האישי שלה להשתתף במכרז בוולפסון, אך מבקשת כעת דיון חוזר בשאלה העקרונית מי יכול לנהל בית חולים בהסתמך על עמדת השופט מני מזוז, שהיה בדעת מיעוט וקיבל את עתירתה לעומת השופטים עוזי פוגלמן ויצחק עמית.

 

לאחר שתתקבל תשובת המדינה, יכריע בג"ץ אם לקיים דיון נוסף בסוגיה.

 

לוונשטיין לוי, שזכתה לתמיכה רבה בתוך וולפסון ומחוצה לו, נשענה בבקשתה על סעיף בחוק שלפיו אין איסור למנות מנהל בית חולים שאינו רופא כל עוד ימונה לצדו "מנהל רפואי שהוא רופא בעל רישיון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x