בארץ

בלעדי לכלכליסט

המעורבות בשיפוץ מעון רה"מ מנעה משטיינמץ את המינוי לנציבות

היועמ"ש עצר את מינוי מנהלת אגף תקציבים במשרד רה"מ דרורית שטיינמץ למ"מ נציב שירות המדינה, בשל כישורים לא מתאימים ובשל מעורבותה בשיפוץ מעון רה"מ לקראת ביקור טראמפ. בעקבות חוות הדעת של היועמ"ש מונה אודי פראוור

אדריאן פילוט 08:1608.06.17

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הוא זה שמנע מראש הממשלה בנימין נתניהו למנות לתפקיד ממלאת מקום נציב שירות המדינה את דרורית שטיינמץ, מנהלת אגף התקציבים והפרויקטים במשרד ראש הממשלה, כך נודע ל"כלכליסט".

 

בסוף חודש מאי החליט נתניהו למנות את שטיינמץ לתפקיד במקומו של משה דיין שסיים את הקדנציה שלו כמה ימים קודם לכן.

 

אלא שביום חמישי האחרון, באופן פתאומי, מינה נתניהו את אהוד פראוור לתפקיד ממלא מקום הנציב. השערות רבות התעוררו סביב הגורמים לשינוי דעתו של נתניהו במינוי הזה. אתמול התברר כי לא היה זה נתניהו שחזר בו, אלא מנדלבליט, שיחד עם המשנה שלו דינה זילבר, העבירו לראש הממשלה את חוות דעתם והמליצו לו לא למנות את שטיינמץ. גורמים משפטיים בכירים אישור את הידיעה.

 

היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט צילום: יואב דודקביץ

 

לפי חוק שירות המדינה, כל מינוי זמני חייב את אישור נציב שירות המדינה בהתייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה. אלא שבמקרה הזה נוצר מצב חריג מאוד: המינוי הזמני שאותו היה צורך לאשר היה של הנציב עצמו, כך שההחלטה נפלה על כתפיו של היועמ"ש שהתנגד למינוי שטיינמץ.

 

ההערכות הן כי התנגדותו של היועמ"ש הגיעה גם בשל היעדר הכישורים הספציפיים של שטיינמץ שנדרשים לתפקיד, וגם בשל השתתפותה באישור תקציב השיפוץ וביצוע העבודה.

 

בחירתו של פראוור — שלא נמנה עם המועמדים המובילים לתפקיד ממלא המקום של נציב שירות המדינה — מתיישבת עם הערותיו של מנדלבליט. פראוור כיהן כממלא מקום נציב שירות המדינה מנובמבר 2010 ועד מאי 2011, ערב מינוי משה דיין. גם אז התקשה נתניהו למצוא מחליף לשמואל הולנדר שפרש.

 

המועמדת המובילה של נתניהו לנציבת שירות המדינה הקבועה היא מיכל עבאדי־בויאנג'ו, החשבת הכללית לשעבר. המינוי אושר על ידי מנדלבליט, אך תקוע עקב התנגדותו החריפה של שר הבריאות יעקב ליצמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x