$
בארץ

יחימוביץ': "התספורת של פישמן לא עולה בקנה אחד עם המוסר האנושי"

יחימוביץ' אמרה בכנס של האגודה הישראלית לכלכלה כי "אם פישמן לא יוכרז כפושט רגל ננציח את הנורמה שאדם יכול לעשוק את הציבור"

מיקי פלד 17:1607.06.17

"יש לנו מערכת שלמה, מקצועית לעילא ולעילא, שנותנת את הריפוד החוקי לדבר המטורף הזה שקורה עכשיו עם אליעזר פישמן", כך אמרה היום (ד') ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) בכנס האגודה הישראלית לכלכלה. "מערכת שלמה מגוננת עליו שלא יוכרז פושט רגל חס וחלילה ומערכת שלמה מייצרת לו הסדר שיחזיר 10% מהחוב שלו וישוב לביתו בשלום ויישאר איש מאוד עשיר, והוא עוד מנהל משא ומתן מול המדינה למה הוא מסכים ולמה לא. לכל הדבר המופרע הזה, שלא עולה בקנה אחד עם המוסר האנושי - שהרי אם היה שודד קשיש ברחוב היו קוראים למשטרה – נותנת המערכת כיסוי נורמטיבי עם שמות כמו תספורות".

שלי יחימוביץ' שלי יחימוביץ' צילום: אוהד צויגנברג

 

יחימוביץ' אמרה עוד כי "כל מנכ"לי הבנקים שאיפשרו לחוב הזה לתפוח וגזרו להם בונוסים ממצג שקר של מצב הבנק, והרגולטורים, המפקחת על הבנקים, המערכת הממשלתית, הגופים המוסדיים, ועוד כהנה וכהנה גופים שמפוצצים מכלכלנים מקצועיים, מקבלים שורה אחר שורה של החלטות כלכליות שנועדו לכפר על סטיייה חברתית חמורה ביותר, שבכל היבט אחר שלה אנחנו ממהרים לטפל בה כפשיעה".

 

יחימוביץ' אמרה את הדברים כאשר התייחסה לשאלה על הקשר בין הדרג הפוליטי לדרג המקצועי, ונתנה את המקרה של פישמן כדוגמה למקום שבו המוסר לדעתה צריך לקבוע את ההיבט המקצועי . לדבריה "ניהלתי את הקרבות האלה כשהיו מאוד לא אופנתיים, כמו בפרשות ניגודי העניינים של נוחי דנקנר ויצחק תשובה ואילן בן-דב. כשדרשתי יותר רגולציה והעליתי את הצעת החוק להגבלת שכר הבכירים לפני שמונה שנים כל זה היה נראה פופוליסטי, לא הגיוני, ומולי עמדה מערכת של אנשים מקצועיים וקרי רוח, מהסוג שהיום אומרים שבשביל הציבור עדיף שפישמן לא יוכרז פושט רגל אלא שיגיעו איתו להסדר. אני גם לא חושבת שזה נכון גם כלכלית, אבל אם פישמן לא יוכרז כפוטש רגל ננציח את הנורמה שאדם יכול לעשוק את הציבור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x