$
בארץ

תחזית אופטימית של ה-OECD: המשק הישראלי יצמח ב-3.25% ב-2018-2017

דו"ח הארגון מציין כי הגדלת הוצאות הממשלה תביא לעידוד הצמיחה; תחזית האוצר היא להתרחבות של 2.9% השנה, ו-3.1% ב-2018

עמרי מילמן 16:3207.06.17

ה-OECD צופה כי המשק הישראלי יצמח ב-3.25% בשנים 2018-2017. דו"ח הארגון התייחס לכך שהגדלת הוצאות הממשלה תביא לעידוד הצמיחה. תחזית האוצר היא לצמיחה של 2.9% השנה, ו-3.1% ב-2018.

 

 

בדו"ח נאמר כי שיעור עליית מחירי הנדל"ן הואט אך עדיין עמד על 5% בשנה שעברה. כלכלני הארגון טענו כי המתחים המתמשכים בשוק הנדל"ן דורשים תשומת לב מצד הרשויות כדי לשמור על מגזר בנקאי יציב.

 

 

שר האוצר חתם בפריז על אמנה מולטילטרלית בנושא מיסוי לצד 60 שרי אוצר ממדינות שונות ב-OECD שר האוצר חתם בפריז על אמנה מולטילטרלית בנושא מיסוי לצד 60 שרי אוצר ממדינות שונות ב-OECD

 

הדו"ח הדגיש כי יש צורך להגביר את קצב יישום הרפורמות כדי לקדם את התחרות במגזרים "המוגנים", כמו למשל מונופולים ממשלתיים למשל כדי להעלות את הפריון של המשק להעלות את השכר ולהפחית את יוקר המחיה. לדבריהם, הגברת התחרות החיצונית, במיוחד במגזר החקלאות והמזון, תוביל להפחתה של יוקר המחיה. 

מגדלי מגורים ב"אם המושבות" בפ"ת מגדלי מגורים ב"אם המושבות" בפ"ת צילום: דוד הכהן

 

כלכלני הארגון מציינים כי התחזקות השקל עלולה להרע את תחזיות הצמיחה של המשק מאחר ותפגע ביצוא, וכן התדרדרות במצב הגיאו-פוליטי עלולה לפגוע גם כן בתוצר הישראלי.

 

הדו"ח הדגיש את החוסן המתמשך של שוק העבודה והגידול בשכר המינימום, ולאור כך, טען כי צפויה עלייה בהוצאה לצריכה פרטית שתהווה מנוע צמיחה משמעותי אחרי חולשה בתחילת שנת 2017. האינפלציה צפויה לעלות בהדרגה ולעמוד בהדרגה ולעמוד על סביבות 2% עד 2018, לאור עלייה הצפויה ברמות השכר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x