$
בארץ

יאיר שמיר הסיר את מועמדותו לתפקיד יו"ר תעשייה אווירית

שר הביטחון אביגדור ליברמן: "דרישת ועדת המינויים שיתפטר מתפקידו כיו"ר 'קטליסט' הייתה בעיני יאיר ובעיניי בלתי סבירה"

ניר טל 11:3707.06.17
יאיר שמיר הסיר את מועמדותו באופן רשמי לתפקיד יו"ר הדירקטוריון בחברה הממשלתית התעשייה האווירית. "הצטערתי לשמוע על החלטתו של יאיר שמיר. יאיר היה ללא ספק המועמד הטוב ביותר להוביל את התעשייה האווירית, כפי שעשה זאת בהצלחה בעבר" מסר אביגדור ליברמן בהודעה.

 

ברקע להחלטה של שמיר ההתנגדות של וועדת המינויים בראשות השופטת בלהה גילאור למינויו של המועמד מטעם שר הביטחון לתפקיד. בעקבות התנגדות זו השמיע ליברמן ביקורת כנגד הוועדה ובה טען כי מדובר בפסילה מיסודה והחלטה לא עניינית הנובעת משיקולים זרים. עוד הוסיף ליברמן בהודעה הבוקר כי "כשפניתי ליאיר והצעתי לו את תפקיד יושב ראש התעשייה האווירית, הוא לא היסס לרגע למרות עיסוקיו, והיה מוכן להתגייס פעם נוספת בהתנדבות למענה של מדינת ישראל ולטובת ביטחונה. לכן דרישת הוועדה שיתפטר מתפקידו כיו"ר 'קטליסט' הייתה בעיני יאיר ובעיניי בלתי סבירה".

 

מימין: שמיר וליברמן מימין: שמיר וליברמן צילום: אוראל כהן, עמית שאבי

 

באופן מעשי, יידרשו שר הביטחון ושר האוצר למנות עד לסוף השבוע הבא יו"ר דירקטוריון חדש כפי שהתחייבו בתחילת השבוע. בינתיים, חברי הדירקטוריון לא קופאים על השמרים ולפני מספר ימים הודיעו באופן רשמי שאם ליברמן וכחלון לא ימנו יו"ר עד הישיבה שלהם, שצפויה להתקיים בתאריך ה-28.6, הם ימנו יו"ר מתוך חברי ההנהלה. במסגרת מכתב ששלחו לשר האוצר ולשר הביטחון נכתב "היעדר יו"ר דירקטוריון פוגע בפעילות דירקטוריון החברה. הדירקטוריון נדרש, ביתר שאת, בימים אלו להחלטות עסקיות משמעותיות, לפיקוח ומעקב אחר תהליך הצמיחה המתנהל בחברה, להתמודדות עם סכסוך העבודה עליו הכריזה ההסתדרות ועם חקירת המשטרה המתנהלת לאחרונה בעניינים הקשורים לחברה וכן להחלטות בנושאים מהותיים אחרים בעלי חשיבות ממדרגה ראשונה".

 

בחודש אפריל האחרון טענה וועדת המינויים כי לא ניתן לאשר את מינוי של יאיר שמיר כדירקטור בתעשייה האווירית כאשר הוא מכהן בו זמנית כיו"ר ושותף מנהל של קרנות "קטליסט" אותן הקים לפני 18 שנה. שמיר מצדו לא רצה לוותר על עסקיו הפרטיים, ולא מסר את מלוא המידע שהתבקש למסור לוועדה המתייחס להשקעותיו בקרן. זו הייתה הפעם השנייה שמינוי של שמיר לא אושר לאחר שהוועדה פסלה את מינויו בנובמבר. מאז ספטמבר 2016 אין לחברה יו"ר דירקטוריון קבוע וזאת לאחר שרפי מאור סיים את תפקידו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x