$
בארץ

ליברמן: "אמנה יו"ר לתעשייה האווירית עד סוף השבוע הבא"

שר הביטחון אמר את הדברים לאחר שתקף בחריפות את החלטת ועדת המינויים בראשות בלהה גילאור לפסול את המועמד שקידם לתפקיד, יאיר שמיר. "מדובר בהחלטה לא עניינית שהתקבלה משיקולים זרים"

שחר אילן 17:5705.06.17

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר שעד סוף השבוע הבא ימנה עם שר האוצר משה כחלון יו"ר לדירקטוריון התעשייה האווירית. ליברמן תקף בחריפות את החלטת ועדת המינויים בראשות השופטת בלהה גילאור לפסול את מינוי המועמד שלו, יאיר שמיר, לתפקיד. "זו היתה פסילה פסולה מיסודה. החלטה מאוד לא עניינית משיקולים זרים". ליברמן גם הדגיש שוב ושוב שהוא נוקט באיפוק מירבי בהשמעת הביקורת.

 

שר הביטחון אמר את הדברים בשעת שאלות במליאת הכנסת בתגובה לשאלה של יו"ר סיעת המחנה הציוני מרב מיכאלי. מיכאלי ציינה ש"התעשיה האווירית מתנהלת חודשים ארוכים ללא יו"ר". אתמול הודיעו חברי הדירקטוריון שאם ליברמן וכחלון לא ימנו יו"ר עד הישיבה שלהם ב-28.6, הם ימנו יו"ר מתוכם. מיכאלי ציינה שמועמדת בולטת היא חברת הדירקטוריון הוותיקה ד"ר חנה מוריאל סיטבון, וקראה לשר ליברמן לאמץ את מינויה. זאת, במסגרת מדיניות עידוד ייצוג נשי הנהוגה בישראל ביתנו.

 

ליברמן אמר בתגובה ש"עם כל הכבוד לדירקטוריון הזכות למנות יו"ר שמורה לשר הביטחון ושר האוצר. מדובר בחברה עסקית ונעשה את ההחלטה הטובה ביותר למנות אדם שמסוגל להביא להישגים כלכליים בחברה שהיא מנוע צמיחה חשוב של המשק".

 

לדבריו, ההחלטה על זהות היו"ר לא התקבלה מאז הפסילה בשל הצורך ללמוד את ההיבטים במשפטיים. "אבל אני לא מתכוון למשוך את החלטה מעבר לשבוע הבא. אנחנו משתדלים להבין מה ניתן לעשות מבחינה משפטית", אמר.

 

 

ליברמן. ביקורת קשה נגד ועדת המינויים ליברמן. ביקורת קשה נגד ועדת המינויים צילום: אוראל כהן

 

מינויו של שמיר נפסל על ידי הוועדה בראשות גילאור בעקבות טענות לניגודי עניינים בתקופת כהונתו הקודמת בתעשייה האווירית, בשנים 2006 עד 2011. הוועדה ציינה כי שמיר לא מסר את מלוא המידע שהתבקש למסור בנוגע לעסקיו הפרטיים ולא ניתן לדעת מאילו נושאים יהיה מנוע מלעסוק אם יתמנה ליו"ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x