שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מבקר המדינה חוקר מחדל מתקן ההתפלה של מקורות באשדוד

יו"ר מקורות מרדכי מרדכי טען שכספי תיקון המתקן יגיעו מערבויות הקבלן בסך 200 מיליון שקל ומתשלומים לקבלן שמקורות מעכבת בסך 85 מיליון שקל. בכירה ברשות המים: מקורות לא תקים את מתקן ההתפלה בגליל המערבי

שחר אילן 12:3105.06.17

מבקר המדינה יוסף שפירא יבדוק את מחדל בניית מתקן ההתפלה של מקורות באשדוד. כך מסר מ"מ מנכ"ל מקורות, יוחאי שוחט, בישיבה של ועדת הכספים של הכנסת. יו"ר מנהלת ההתפלה ברשות המים, הילה גיל, מסרה שאין חקירה עצמאית של הרשות נגד מקורות, עם זאת היא הבהירה שאין אפשרות שמקורות תקים את מתקן ההתפלה בגליל המערבי. "זה לא על הפרק".

 

 

יו"ר מקורות מרדכי מרדכי טען שכספי תיקון המתקן יגיעו מערבויות הקבלן בסך 200 מיליון שקל ומתשלומים לקבלן שמקורות מעכבת בסך 85 מיליון שקל. "אנחנו מעריכים את התיקון ב-100 מיליון שקל. דירקטוריון מקורות לא רואה עצמו שם כסף נוסף, אלא אם תהיה תקלה בפסיקה המשפטית".

 

מקורות מעוניינת להכניס לפרויקט שותף אסטרטגי. גיל הבהירה שחברת IDE, שמכינה דו"ח על האפשרויות לתיקון המתקן ועלותו, אינה יכולה לרכוש את המתקן. זאת כיוון שבבעלותה שלושה מתקני התפלה נוספים בישראל.

מרדכי מרדכי, יו"ר מקורות מרדכי מרדכי, יו"ר מקורות צילום: שאול גולן

 

מנהל רשות המים, משה גראזי, אמר שהרשות "סבורה באופן קטגורי שאין מקום להזרים עוד כסף לפרויקט אלא אם יש כניסת מממנים ושימוש בכספי ערבויות". הוא ציין ש"הרשות לא רואה בעיה של אספקת מים השנה ובשנה הבאה".

 

סמנכ"ל בכיר לכלכלה ברשות המים, גלעד פרננדס, אמר ש"הגורמים המממנים, כלומר הבנקים, הם שצריכים יחד עם הקבלן, להכניס את הידיים לכיס העמוק ולתקן את המתקן באשדוד. אנחנו לא רוצים שמקורות תחשוף עוד כסף ציבורי לפרויקט".

 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני: "המערכת כשלה לחלוטין. אי אפשר להמשיך במצב בלי להאשים איש". יו"ר מרצ זהבה גלאון וח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני דרשו להקים ועדת חקירה פרלמנטרית. גפני הודיע שימנה צוות של חברי הועדה למעקב אחרי פתרון המחדל.

 

ח"כ חיים ילין מיש עתיד אמר ש"הרווחים ממכירת המים חייבים לכסות את הביזיון. או שתמכרו את המתקן לחברה פרטית או שתשעבדו רווחים עתידים". ח"כ יעל כהן פארן מהמחנה הציוני אמרה ש"המשקיעים כנראה לא מודאגים כי הם יודעים שיש גב של המדינה ובסוף הציבור ישלם". ח"כ ג'מאל זחאלקה מהרשימה המשותפת אמר ש"מי שכשל בתפקידו צריך לשלם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x