$
בארץ

דירקטוריון תע"א לכחלון וליברמן: נמנה יו"ר עד סוף החודש אם לא תבחרו בעצמכם

מאז ספטמבר 2016 אין לחברה יו"ר לאחר שרפי מאור סיים את תפקידו ולאחר שוועדת גילאור לא אישרה את מינויו של יאיר שמיר לתפקיד. לטענת הדירקטוריון, היעדר יו"ר פוגע בפעילות הגוף הזה

עמרי מילמן 17:1604.06.17

דירקטוריון התעשייה האווירית הודיע לשר האוצר משה כחלון ושר הביטחון אביגדור ליברמן כי "מתוקף תפקידם של הדירקטורים לפעול לטובת החברה ועל פי החוק" ימנו בישיבתם הקרובה, ב-28.6, יו"ר מבין הדירקטורים ולהגיש אותו לאישור השרים, אלא אם הם יודיעו לפני כן על מועמד שבכוונתם למנות לתפקיד.

 

 

מאז ספטמבר 2016 אין לחברה יו"ר דירקטוריון, לאחר שרפי מאור סיים את תפקידו ולאחר שוועדת גילאור למינוי בכירים בחברות הממשלתית לא אישרה את מינויו של יאיר שמיר לתפקיד באפריל האחרון בפעם השנייה.

 

מימין: יו"ר תע"א לשעבר רפי מאור ומנכ"ל החברה יוסי וייס מימין: יו"ר תע"א לשעבר רפי מאור ומנכ"ל החברה יוסי וייס צילום: אוראל כהן, נמרוד גליקמן

 

עוד מציינים חברי הדירקטוריון במכתב ששלחו לשני השרים, כי בשונה מחברות ממשלתיות אחרות שמתפקדות היום ללא יו"ר (בניגוד לחוק החברות) מצבה של התעשייה האווירית ייחודי שכן זו הנפיקה אג"ח לציבור שנסחרות בבורסה מה שמחייב אותה עוד יותר למנות יו"ר.

 

במכתב ציינו חברי הדירקטוריון: "היעדר יו"ר דירקטוריון פוגע בפעילות דירקטוריון החברה. הדירקטוריון נדרש, ביתר שאת, בימים אלו להחלטות עסקיות משמעותיות, לפיקוח ומעקב אחר תהליך הצמיחה המתנהל בחברה, להתמודדות עם סכסוך העבודה עליו הכריזה ההסתדרות ועם חקירת המשטרה המתנהלת לאחרונה בעניינים הקשורים לחברה וכן להחלטות בנושאים מהותיים אחרים בעלי חשיבות ממדרגה ראשונה".

יאיר שמיר. נפסל לתפקיד יאיר שמיר. נפסל לתפקיד צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x