$
בארץ

מכל האמוניה עוד לא הולך לשום מקום: המשרד להגנת הסביבה האריך את פעילותו עד סוף יולי

בהחלטת ביהמ"ש העליון בשבוע שעבר נקבע כי חיפה כימיקלים תוכל לייבא אוניה בודדת ובלבד שהיא תצהיר שהיא האחרונה שתגיע. לעניין זה המשרד לגנת הסביבה מתכוון לפנות לביהמ"ש העליון ולקבל הבהרות "נוכח משך הזמן הצפוי לריקון המלא של המכל", שעשוי להיגרר לתוך אוגוסט

ליאור גוטמן 12:0104.06.17
המשרד להגנת הסבביה האריך בסופ"ש את היתר אחזקת רעלים של חיפה כימיקלים, מה שמאפשר לה להמשיך ולתפעל את מכל האמוניה עד לסוף יולי הקרוב. ההארכה ניתנה לאחר פסיקת ביהמ"ש העליון בנושא משבוע שעבר שקבע שיש להשבית את המכל בתוך כ-60 יום. עוד נקבע בהחלטת ביהמ"ש העליון שחיפה כימיקלים תוכל לייבא עוד אוניה בודדת ובלבד שהיא תצהיר שהיא האחרונה שתגיע. לעניין זה המשרד לגנת הסביבה מתכוון לפנות לביהמ"ש העליון ולקבל הבהרות "נוכח משך הזמן הצפוי לריקון המלא של המכל", כלומר למקרה בו ריקון התכולה של אותה אוניה ימשך גם לתוך אוגוסט תחת ההנחיה שלא להפעיל את המכל עד סוף יולי.

 

הבעיה היותר גדולה היא מה יעלה בגורלה של חברת חיפה כימיקלים והעובדים שלה מאוגוסט ואילך. מאחר והמכל בחיפה משמש את חיפה כימיקלים כאתר אחסון תפעולי, עם השבתת המכל קיים חשש לפרנסתם של מאות עובדים. המשרד להגנת הסביבה טוען שהוא ימשיך "לקבל דיווח על חלופות לטווח קצר וארוך, וממשיך לבצע בדיקות חוזרות של עמדותיו לגבי החלופות. נכון לרגע זה אין כל שינוי בעמדתו, כפי שהוצגה לבית המשפט", כלומר שאין פתרון נראה לעין.

 

מכל האמוניה מכל האמוניה צילום: גיל נחושתן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x