$
בארץ

ניסן סלומינסקי הגיע לחקירתו בחשד להטרדות מיניות

חבר הכנסת מהבית היהודי נחקר באזהרה במשרדי יחידת להב 433 בעקבות תלונות שהגישו נשים שטענו כי הוא הטריד אותן מינית

אלי סניור, ynet 10:5128.05.17
חבר הכנסת ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) נחקר בשעה זו (א') במשרדי יחידת להב 433 בלוד במסגרת החשדות נגדו ולפיהן הוא הטריד מינית נשים. המשטרה פתחה בחקירת הטענות נגדו באישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

 

הבדיקה בעניינו של סלומינסקי נפתחה בחודש דצמבר, באישור היועמ"ש. סלומינסקי אמר כי הוא אינו יודע מי המתלוננות נגדו והתנצל: "אני איש לבבי, שאוחז מרפק ללא כוונה מינית או רומנטית". בהודעה רשמית הוא מסר אז: "אני משמש כמשרת ציבור יותר מ-40 שנה. במהלך 40 שנות פעילותי פגשתי וסייעתי לעשרות אלפי נשים וגברים. אני מוכר בקהילות רבות כאדם שתמיד נכון לסייע, בכל שעה ביממה, וכאיש חם ולבבי וכמקובל בפוליטיקה הישראלית אני מחבק ולוחץ יד או אוחז מרפק, ללא שום כוונה מינית, רומנטית או פוגענית".

 

ניסן סלומינסקי ניסן סלומינסקי צילום: עמית שעל

 

סלומינסקי ציין בנוסף: "נודע לי מגורמים שונים כי הובא בפניהם מידע מנשים מכובדות ששמעו מנשים אחרות על כך שנפגעו ממני. אני מאוד כואב ומצטער על כך. מעולם לא התכוונתי לפגוע באישה או איש ואם אשה כלשהי נעלבה, נפגעה או חשה אי נוחות כתוצאה מהתנהגותי, הרי שאני מתנצל על כך והייתי מתנצל אף בפניה מעומק לבי לו ידעתי מי היא. היות ואיני יודע במי מדובר, הרי שעצם המחשבה שנוצרה פגיעה כלשהי מסבה לי צער וכאב עמוק וביקשתי שמסר זה יועבר במלוא כנותו ועוצמתו למי שחשה נפגעת".

 

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, אמר לאחר מכן כי "היה ויוגשו תלונות לרשויות החוק והן יתבררו כנכונות, סלומינסקי לא יוכל להמשיך לכהן בתפקידו כחבר כנסת מטעם הבית היהודי". בנט ביקש מכל מי שנפגעה לגשת לרשויות החוק ולהגיש תלונה.

 

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם-רפאלי, אמרה בעבר כי "אין מנוס מכך שניסן ישעה עצמו מפעילות בכנסת כדי שייעשה בירור. בעיניי אין מקום למטרידים בהנהגה הציבורית". למחרת ההודעהעל פתיחת הבדיקה השעה את עצמו סלומינסקי מתפקידו כיו"ר ועדת החוקה בכנסת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x