שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ראש עיריית רמלה לשעבר יואל לביא מונה ליו"ר אשרא במקביל לתפקידו בחברת נדל"ן פרטית

לביא אמר היום כי מאז פרישתו הגיעו אליו פניות מכמה חברות ממשלתיות, אך הוא ראה אתגר בעיסוק בנושא היצוא. לביא ימשיך לשמש במקביל כיו"ר חברת ההתחדשות העירונית של משפחת דיין: "חלום חיי לקדם את ההתחדשות העירונית. זה אחד הנושאים החשובים בחברה הישראלית"

ענת דניאלי 10:4828.05.17
יואל לביא שכיהן 24 שנים כראש עיריית רמלה עד לאחרונה, מונה ע"י שר הכלכלה, אלי כהן, ליו"ר החברה הממשלתית אשרא העוסקת בביטוח סיכונים ליצואנים בישראל. לביא יעבוד במשרה חלקית בחברה הממשלתית ובמקביל, כפי שנחשף ב"כלכליסט", יעבוד כיו"ר חברת א.ב. התחדשות עירונית של משפחת דיין.

 

לביא אמר היום (א') ל"כלכליסט" כי הגיעו אליו פניות מכמה חברות ממשלתיות ותפקידים בכירים ברשות החברות הממשלתיות, אך ראה אתגר רב בתחום היצוא. עוד ציין כי הוא רואה בתחום ההתחדשות העירונית חלום חייו אבל לא יפעל לקידום פרויקטים של החברה ברמלה. לדבריו, "חלום חיי לקדם את ההתחדשות העירונית - זה אחד הנושאים החשובים בחברה הישראלית".

 

החברת הממשלתית אשרא פועלת בתחום מתן שירותי ביטוח אשראי והשקעות ליצואנים בישראל. החברה ביטחה עד היום מעל 2 מיליארד דולר בעיקר בעסקאות יצוא למדינות מתפתחות.

 

יואל לביא יואל לביא צילום: יובל חן

 

לביא גרוש ואב לשלושה, עבר לאחרונה את המיונים לנבחרת הדירקטורים של רשות החברות הממשלתיות. כמו כן, לאחרונה סירב לביא להצעת שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט להתמנות לתפקיד יו"ר הרשות להתחדשות עירונית. לאחר מכן, נבחר לתפקיד חיים אביטן, לשעבר ראש עיריית חדרה.

 

משנת 1993 כיהן לביא כראש העיר רמלה ופרש רשמית באפריל השנה. בוגר תואר במדעי החברה ומתמטיקה ובעל תואר שני במנהל עסקים. השר כהן ולביא מכירים עוד מימיהם במפלגת הליכוד. לביא הצטרף לליכוד בשנת 1993 ופרש לאחר שאריאל שרון הקים את מפלגת קדימה ומאז, לדבריו, הוא אינו חבר באף מפלגה. אלי כהן הצטרף בהמשך למפלגת כולנו שהקים שר האוצר, משה כחלון.

 

כהן מסר כי "החברה הממשלתית אשרא היא זרוע חיונית לעמידה ביעד משרד הכלכלה לחצות את רף ה-100 מיליארד דולר ליצוא בשנה. אין לי ספק שהחברה תחת הובלתו של לביא כיו"ר וניהולו של צחי מלאך כמנכ"ל החברה תסייע לעמוד ביעד זה באמצעות מיצוי הערבות העומדת לרשותה על סך של 3.5 מיליארד דולר. כיום היקף המסגרות המנוצלות הינו כ-2.2 מיליארד דולר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x