$
בארץ

התנגדות מבית למינויו של נועז בר ניר למנכ"ל הכללית

ועד העובדים דרש מינוי מתוך הארגון, והרופאים רצו לראות בתפקיד רופא. אחד התומכים בבר ניר היה שר הבריאות, שרוצה להלאים את בתי החולים

ספי קרופסקי 20:3827.05.17

מינויו של נועז בר ניר ביום חמישי למנכ"ל קופת חולים כללית לא עבר בשקט. מאחורי הקלעים של הליך המינוי, שעליו פורסם לראשונה ב"כלכליסט", מועמדותו נתקלה בביקורת לא מעטה. בוועד העובדים של הקופה דרשו שמי שיקבל את אחד התפקיד יהיה גורם מתוך הארגון, ואילו הרופאים היו רוצים לראות בתפקיד הזה רופא. בר ניר, מנהל התאחדות המלונות, כיהן בעבר כסמנכ"ל כספים בקופה וכמנכ"ל משרד התיירות.

 

יו"ר ועד העובדים של הקופה פרוספר בן חמו אמר רגע לפני שהמינוי אושר כי הוא "מקווה שהפוליטיקאים לא משתלטים על הקופה ומנסים להביא מישהו מבחוץ. יש כאן סמנכ"לים מוכשרים ובמינוי הזה הדירקטוריון משדר שהוא לא מאמין ולא מעריך את המנהלים של הארגון".

 

נועז בר ניר נועז בר ניר צילום: ענר גרין

בר ניר נכנס לתמונה כמעט ברגע האחרון, וזכה לתמיכת שר הבריאות יעקב ליצמן וגורמים באוצר. השאלה היא עד כמה ליצמן היה מעורב במינוי, ואם הדבר יסייע לו בקידום תוכניות כגון הלאמת בתי החולים של כללית, ומדוע הוחלט ברגע האחרון להוסיף את בר ניר כמועמד.

 

השאלות מתחדדות על דו"ח מבקר המדינה שמצא כי בעת כהונתו כמנכ"ל משרד התיירות חלו "במשרד ליקויים קשים בהעברת מימון לגורמים חוץ־ממשלתיים", וכי המשרד "חרג מתקנות חובת המכרזים".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x