שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

אנרג'יאן היוונית תמכור גז לתחנת הכוח החדשה של דליה אנרגיות

החברה שרכשה אשתקד את מאגרי כריש ותנין חתמה על עסקת גז ראשונה בישראל מול התחנה של דליה אנרגיות. על פי הערכות, יסופק לתחנה גז לתקופה של 15 שנה בהיקף של 0.7-0.5 מיליארד מ"ק בשנה. תג המחיר: 4-4.5 דולר ליחידת אנרגיה - 25% פחות מהמחיר שמשלמת חברת החשמל

ליאור גוטמן 16:2126.05.17

חברת אנרג'יאן היוונית, שרכשה בשנה שעברה את מאגרי הגז כריש ותנין, חתמה בימים האחרונים על עסקת גז ראשונה בישראל מול תחנת הכוח החדשה של חברת דליה אנרגיות. מדובר בתחנה "על הנייר" שבנייתה לא החלה, כאשר חוזה הגז אמור לשרת אותה רק בתחילת העשור הבא. על פי ההערכות, החוזה ישלים את זה שכבר נחתם מול שותפות לוויתן לפני כחצי שנה, עם תנאים דומים: כמות של 0.5-0.7 מיליארד מ"ק לשנה, לתקופה של 15 שנה, ובמחיר של 4 עד 4.5 דולר ליחידת אנרגיה. מדובר במחיר זול יותר ממתווה הגז הממשלתי (4.7 דולר ליחידת אנרגיה) ונמוך משמעותית ועד 25% מהמחיר שמשלמת חברת החשמל. 

תחנת הכוח של דליה אנרגיות תחנת הכוח של דליה אנרגיות

 

חתימת החוזה נולדה לאחר מו"מ מתקדם שאנרג'יאן מנהלת מול כל הלקוחות של חברת החשמל. בינואר האחרון הודיעה אנרג'יאן שהיא מנהלת מו"מ מול חברת החשמל וכל תחנות הכוח הפרטיות. דליה כבר מחזיקה בחוזה כזה, אולם תחנת הכוח החדשה שלה זקוקה לספקים חדשים.

 

החתימה של ההסכם מגיעה ימים ספורים לפני שאנרג'יאן אמורה להגיש למשרד האנרגיה את תוכניות הפיתוח שלה למשרד האנרגיה. אלו יכללו הצבת אסדה  מול חופי ישראל והזרמת גז כבר בשנת 2021. יצוין שהפיתוח אינו מובטח ואנרג'יאן כבר הודיעה שהיא תתקדם איתו רק אם תגיע למכסת אספקה של כ-3 מיליארד מ"ק בשנה, כאשר החוזה הנוכחי מכסה לה רק כ-23% מהיעד מכירות שהציבה לעצמה.

 

טרם נמסרה תגובת דליה אנרגיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x