$
בארץ

המדינה מודיעה רשמית: נתניהו לא יחזור להיות שר התקשורת

ההחלטה מגיעה על רקע דיון שנקבע ליום ראשון הקרוב במהלכו צפוי ראש הממשלה להעלות לאישור הממשלה מינוי קבוע לתפקיד; על פי הערכות נתניהו היה מעדיף לראות בתפקיד את יריב לוין אך אם זה יסרב הוא ככל הנראה יציע אותו לשר צחי הנגבי המכהן כעת כממלא מקום שר התקשורת

אביב גוטר 18:4625.05.17
המדינה השיבה היום (ה') כי העתירות שהוגשו נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין מינויו כשר תקשורת מיותרות משום שבכוונת נתניהו להעלות לאישור הממשלה ביום א' הקרוב מינוי קבוע, שאינו ראש הממשלה. בכך, סאגת מינוי שר התקשורת צפויה לבוא לסיומה.

 

בהודעה שנמסרה מטעמו של ראש הממשלה ביום שבת נכתב כי לאחר התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה הוחלט לדחות בשבוע מינוי קבוע לתפקיד שר התקשורת בגלל ביקורו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

 

מימין: מ"מ שר התקשורת צחי הנגבי ובנימין נתניהו מימין: מ"מ שר התקשורת צחי הנגבי ובנימין נתניהו צילום: עמית שאבי

 

בפברואר החליט נתניהו להפקיד את תיק התקשורת בידיו של צחי הנגבי כממלא מקום לתקופה של שלושה חודשים, שהסתיימו ביום א', זאת בעקבות עתירות שהוגשו על ידי התנועה לאיכות השלטון ויו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג נגד נתניהו לבג"ץ.

 

על פי ההערכות במערכת הפוליטית, נתניהו היה מעדיף לראות את מקורבו, שר התיירות יריב לוין, בתפקיד, אולם לפי שעה האחרון מסרב לכך. נתניהו מפעיל לחצים כבדים על לוין לקחת על עצמו את התפקיד, גם כתוספת לתיק התיירות ולא במקום, אולם אם לבסוף לא תהיה הסכמה בין השניים, התפקיד יוצע ככל הנראה להנגבי, שמשמש גם כשר לשיתוף פעולה אזורי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x