בארץ

מיום שני: כל מונית רשומה תוכל לאסוף נוסעים מנתב"ג

החלטת רש"ת התקבלה לאחר שמכרז המוניות בנתב"ג נכשל ומוניות הדר יסיימו את חוזה ההתקשרות עם רש"ת ביום שני הקרוב. בנוסף תעמיד רש"ת מערך אוטובוסים חינם בשעות העומס ומחסור במוניות

ליאור גוטמן 09:1125.05.17

רשות שדות התעופה תפעיל עצמאית ועד להודעה חדשה את שירות המוניות בנתב"ג. כך הוחלט הבוקר (ה') לאחר ישיבה דחופה ברשות ובנוכחות המנכ"ל יעקב גנות, מנהל נתב"ג שמואל זכאי וסמנכ"ל למסחר יורם שפירא.

 

 

גנות הורה למזער את הפגיעה בציבור הנוסעים מנתב"ג הנדרש למוניות מיוחדות (ספיישל), כאשר ההנחייה לנתב"ג היא לסיים את ההכנות עד יום ראשון  ולהיות ערוכים להפעלה של מערך המוניות עם סיום חוזה של מוניות הדר ביום שני, 29 במאי. לפיכך, מיום שני ועד עד להודעה חדשה, תוכל כל מונית הרשומה כחוק לאסוף נוסעים מנתב"ג לאחר רישום ועמידה בתנאי הפיקוח הכללי של רש"ת.

 

שירות לנוסעים יינתן גם באמצעות האפליקציה הרשומות בישראל ולאחר רישום על פי כללי הסדר הנהוגים בנתב"ג. בנוסף תעמיד רשות שדות התעופה לרשות הציבור מערך אוטובוסים חינם בשעות העומס ומחסור במוניות.

מוניות בנתב"ג מוניות בנתב"ג

 

מוניות הדר לוד יסיימו את חוזה ההתקשרות עם רש"ת ביום שני.

 

ההחלטה התקבלה לאחר שמכרז המוניות בנתב"ג נכשל. מכרז זה כלל תחרות על המחיר הנמוך לצרכן, בו הודיעה חברת מוניות הדר שהגישה הצעה משותפת עם מוניות גט על הפחתה של 31% מהמחיר המקסימלי במחירון משרד התחבורה. הדר חזרה בה ולפני מספר ימים שלחה מכתב חרש"ת שם הודיעה שלא תממש את הזיכיון שניתן לה בשל פגיעה לכאורה בפרנסת העובדים.

 

אתמול נחקרו ברשות להגבלים עסקיים ראשי איגוד המוניות כשברקע חשש לכאורה להתערבות במכרז ומניעת הטבות לציבור.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x