שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יחימוביץ' עתרה לביהמ"ש בדרישה לעצור את ספירת הקולות בבחירות להסתדרות

לטענתה, מאות קלפיות פגומות הושחתו במזיד, וקיימים אי סדרים בהיקפים גדולים: "אחת משחיתויות הבחירות הגדולות בתולדות המדינה". ניסנקורן: "הקשר שלה עם המציאות אבד"

ליאור גוטמן 17:4224.05.17

 

 

מזכירות הבחירות של ההסתדרות החלה בשעות אחה"צ את הספירה של הקלפיות במקומות העבודה. זו תימשך לאורך היום והתוצאות הסופיות יתבררו מחר (ה') בבוקר. בינתיים ח"כ שלי יחימוביץ', שהתמודדה על תפקיד יו"ר ההסתדרות, עתרה היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בדרישה לעצור לאלתר את הספירה לפני שמישהו יכריז על ניצחון סופי של המתמודד מולה, אבי ניסנקורן.

 

עו"ד איתן לירז, המייצג את סיעת הבית החברתי ואת שלי יחימוביץ', אמר: "אנו עותרים לבית המשפט לעצירת הליך ספירת הקולות בבחירות להסתדרות, נוכח הימצאותן של מאות קלפיות פגומות שהושחתו במזיד ואי סדרים בהיקפים המקימים חשש כבד שהתוצאות אינן תוצאות אמת". עוד טענו שם שנאסף לכאורה החומר הנדרש "לעתירה לפסלות הליך הבחירות בכללותו. על פניו נראה כי מדובר באחת משחיתויות הבחירות הגדולות בתולדות המדינה".

שלי יחימוביץ' ואבי ניסנקורן אתמול שלי יחימוביץ' ואבי ניסנקורן אתמול צילומים: אביב גוטר, ליאור גוטמן

 

יחימוביץ' מסרה כי "שתיקה והעלמת עין מעבריינות ממוסדת ושיטתית ומביזוי כל ערך דמוקרטי של בחירות, היא בלתי אפשרית ציבורית, משפטית ומוסרית. רצון הבוחר לא רק שלא כובד, אלא שנרמס שוב ושוב. תחילה במסכת של איומים והפחדות חסרי תקדים על עובדים החוששים למטה לחמם, ובהמשך במעשים פליליים של ממש. ואין בכוונתנו לעבור על כך לסדר היום".

 

ראש מטה יום הבחירות, חיים סגל, שהיה ראש מטה יום הבחירות של הליכוד בבחירות האחרונות, סיכם: "אני איש מקצוע, אני מנהל כבר שנים רבות מערכות בחירות ארציות ומוניציפאליות ואני יכול להעיד כי מדובר במערכת בחירות מושחתת ברמות חסרות תקדים. מעולם לא נתקלתי בסדרת אירועים כה חמורה".

 

במטה ניסנקורן הגיבו בביטול לדרישה ותקפו את הבקשות בחריפות: "הקשר של יחימוביץ' עם המציאות אבד. אנו מקווים שהיא תעבור מהר משלב ההדחקה לשלב ההפנמה. 244,000 חברי הסתדרות אמרו את דברם. שום עתירה, הודעה, בכי, השמצה או ספין לא יבטלו העובדה שיחימוביץ' הובסה בקלפי על ידי קרוב ל-250 אלף עובדים שלא רצו בה. אחרי קמפיין מלוכלך שהשמיץ עובדים, ועדים ואת מי לא - היא ממשיכה בצורה פאתטית".

 

מוועדת הבחירות של ההסתדרות נמסר: "כל הקלפיות נספרות כדין. טוהר הבחירות נשמר. הספירה מתנהלת כסדרה וחלק ניכר מהקלפיות מוין ונספר. עו״ד טל קרת יצאה להפסקה קצרה לאחר 48 שעות ללא שינה. על הליך הספירה מפקחים היועץ המשפטי להסתדרות עו״ד יחיאל שמיר ועו״ד רונן ברומר ממשרד ש.הורוביץ. בנוסף הליך הספירה מפוקח ע״י חברי ועדת הבחירות ומשקיפים מצד שתי הסיעות. אנו מצרים על הניסיון להטות את דעת הציבור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x