שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הבחירות להסתדרות: ניסנקורן מוביל בפער של 60% לעומת 40% ליחימוביץ'

זאת לאחר ספירה של 73% מקלפיות המגורים. מטה יחימוביץ' הודיע כי מצא "מערכת רמאויות שיטתית בבחירות" והגיש עתירה מפורטת לפסילת רשימה של קלפיות

ליאור גוטמן 20:0924.05.17

הבחירות לראשות ההסתדרות: היו"ר אבי ניסנקורן בדרך לניצחון סוחף בהסתדרות. לפי ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות, נכון לשעה 19:35 הערב, עמד הפער בין הצדדים על 60% לניסנקורן לעומת 40% ליחימוביץ. עד כה נספרו כ-73% מקלפיות המגורים, שהם 574 מתוך 792 קלפיות המגורים.

 

דובר הוועדה, יניב לוי, מסר כי ספירת הקולות בקלפיות המגורים צפויה להסתיים בשעות הקרובות. במקביל לכך, נמשכת ספירת הקולות מהקלפיות שהוצבו במקומות העבודה.

 

מטעמו של ניסנקורן נמסר כי "זהו ניצחון מוחץ אשר צפוי עוד לגדול, לאור אחוז ההצבעה חסר התקדים שהיה הפעם בבחירות. צר לנו שיחימוביץ' לא משלימה עם התבוסה וממשיכה במסע הבכי וההשמצות שנמשך כבר שלושה חודשים. עושה רושם ששלי שמה לה למטרה לפגוע בהסתדרות, בוועדי העובדים, בעבודה המאורגנת בישראל וביותר מ- 240 אלף בוחרים - כמות המצביעים הגדולה ביותר ב-20 השנים האחרונות. התנהגותה של יחימוביץ' מביכה ומבישה, היא לא מכבדת את רצונם הברור של הבוחרים ומנסה לפגוע בהליך הדמוקרטי דרך השמצות מופרכות".

 

שלי יחימוביץ' ואבי ניסנקורן מצביעים שלי יחימוביץ' ואבי ניסנקורן מצביעים צילומים: אביב גוטר, ליאור גוטמן

 

מנגד, מטה יחימוביץ' טוען שהוא מצא "מערכת רמאויות שיטתית בבחירות לראשות ההסתדרות". עו"ד איתן לירז, שמייצג את סיעתה של יחימוביץ', צפוי להגיש הבוקר עתירה מפורטת לפסילת רשימה של קלפיות. מהמטה נמסר כי "במהלך יום הבחירות שבו והגישו עורכי הדין של המטה לוועדת הבחירות המרכזית, ובשעה 00;17 אחר הצהריים הודיעו עורכי הדין איתן לירז ואיתן ברוש במכתב רשמי ליו"ר ועדת הבחירות עו"ד טל קרת כי בכוונתם לעתור לבית המשפט ולדרוש פסילתן של קלפיות.

 

"המטה הגיש עתירה לפסילת קלפיות בהן התקיימו מקרים חמורים של רמאויות וזיופים. מקרים אלה כללו, בין היתר, קלפיות שנפרצו; משקיפים שלא הורשו להיכנס לאזור הקלפי; עובדים שקיבלו מעטפות מסומנות עם השם ומספר תעודות הזהות שלהם כדי לעקוב אחר הצבעתם; אנשי מטה ניסנקורן שנכנסו לקלפי ביחד עם עובדים והחתמה מראש של אלפי מעטפות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x