שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שיעור ההצבעה הסופי בבחירות לראשות ההסתדרות - 45.7%, עלייה לעומת 2012

ננעלו הקלפיות בבחירות לראשות ארגון העובדים; שני המועמדים העבירו לוועדת הקלפי תלונות הדדיות: במטה של ניסנקורן טוענים כי יחימוביץ' פגעה בבחירות באזור הדרום, ובמטה יחימוביץ' הפיצו תמונות בהן נראות קלפיות בהן המנעול נפרץ

ליאור גוטמן ואביב גוטר 23:1323.05.17

לפני שעה קלה נסגרו כל הקלפיות בבחירות לראשות ההסתדרות. בבחירות השתתפו 244,050 בעלי ובעלות זכות בחירה, כאשר שיעור ההצבעה הסופי עמד על 45.66%. מדובר בעליה של כ-5.5% לעומת בחירות 2012, אז נתון ההצבעה הסופי עמד על כ-40%.

 

"הבחירות הן חגיגה לדמוקרטיה. היו אירועים נקודתיים של הפרעה, וחלק מהפרסומים ניסו להשחיר אותי. לשמחתי זה בשוליים ואני מקווה שכבר בסוף היום נכריז על ניצחון" - אמר היום יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

 

שלי יחימוביץ', אמרה בצהריים בתגובה לשיעור ההצבעה עד כה: "זה אחוז הצבעה מאוד גבוה לשעה הזאת היום. העובדים מצביעים רגליים ובטוחים שהסחף יימשך גם בשעות הארוכות שעוד נותרו עד לסגירת הקלפיות ואנחנו קוראים לכולם לצאת ולהצביע. אין ספק שהאחוזים הגבוהים הללו מבהירים שהחל ממחר תהיה יושב ראש הסתדרות ראשונה במוסד לדורותיו". 

שלי יחימוביץ' בנתב"ג שלי יחימוביץ' בנתב"ג

 

בתוך כך מטה מפלגת "הבית החברתי" בראשות יחימוביץ' מדווח על תלונות של קלפיות שנפרצו לכאורה במהלך הבחירות לראשות יו"ר ההסתדרות. בתמונות שהופצו נראות קלפיות בהן המנעול נפרץ, מה שמעלה חשד כי יד מכוונת טיפלה ואולי החליפה מעטפות הצבעה.

 

 


 

עיקר האשמה מופנית לנציגי וועד מטעם ניסנקורן ובמטה יום הבחירות של יחימוביץ' אומרים כי עו"ד והצוות המשפטי של הבית החברתי מטפלים באירועים חמורים אלו, ועשרות רבות כדוגמתם בשעה זו מול וועדת הבחירות, ומתכוננים למיצוי הדין גם בערכאות משפטיות ככל שיהיה צורך בכך. "מאות המאבטחים והחוקרים הפרטיים הגלויים והסמויים שפרסנו בשטח לאור התראות על ניסיונות הונאה מצד סיעת עוגנים של אבי ניסנקורן אכן מאתרים ומתעדים עבירות אלו - אנו קוראים לכל המעורבים בבחירות להסתדרות לשמור על טוהר הבחירות, או שיתנו את מלוא הדין על כך", אמרו שם.

 

בתוך כך סיעת "עוגנים" בראשות ניסנקורן העבירה הבוקר לוועדת הבחירות תלונות של שורה של פרובוקציות לכאורה מצד אנשי יחימוביץ'-כבל עם תלונות של ניסיונות לפגיעה בבחירות בעיקר באיזור הדרום. ועדת הבחירות קיבלה לידיה תצהיר מבית החולים סורוקה עם טענות על ניסיונת לחסום הצבעות שם.

אבי ניסנקורן מצביע אבי ניסנקורן מצביע צילום: ליאור גוטמן

 

בשעות הבוקר הגיעו שני המתמודדים לתפקיד היו"ר להצביע בקלפי. ניסנקורן הצביע בבית הדואר ברחוב ההגנה בתל אביב שהוגדר מראש כמטה הבחירות הקבוע שלו, לרבות עשרות תומכים נלהבים. ניסנקורן אמר שמדובר בחגיגה לדמוקרטיה כאשר בכוונתו "להוביל את הארגון להישגים. צמצום פערים והעלאת שכר אלו המטרות שלנו", סיכם.

 

יחימוביץ' הגיעה לבית ההסתדרות בתל אביב לממש את זכות הבחירה שלה ומסרה: "הצבעתי עכשיו ואני חייבת להודות שהתרגשתי. זה יום משמעותי עבורי. הבחירות ליו"ר ההסתדרות יותר חשובות מהבחירות לכנסת כי הן משפיעות באופן ישיר על זכויות העובדים. אני קוראת לבעלי זכות הבחירה לבוא לקלפי להצביע על פי צו מצפונם למען עתידם. מחר אני אהיה יושבת ראש ההסתדרות ואנהיג את העובדים לעידן שבו הבית הזה שמאחורי יהיה הבית האמיתי של העובדים בישראל". 

 

שלי יחימוביץ' מצביעה שלי יחימוביץ' מצביעה צילום: אביב גוטר

 

במטה של ח"כ שלי יחימוביץ' מדווחים על חברי ועד (תומכי ניסנקורן) שלכאורה מסתובבים בשטח ההצבעה ובוחנים את הצבעת העובדים, לרבות החתמה מראש של עשרות ומאות מעטפות הצבעה ואין ספור פניות נוספות הנבחנות במטה.

 

עוד מדווחים משם על אלפי תלונות שהגיעו אלהם עם טענות לכאורה על פגיעה בטוהר הבחירות בהסתדרות, עם קלפיות שלא מאפשרים לחברי ועדות הקלפי מטעם הבית החברתי להיכנס: בתעשיות הביטחוניות לא מאפשרים כניסת נציגי הבית החברתי בעוד שנציגי עוגנים נכנסו, וזאת בניגוד מפורש להחלטה בבית המשפט; בעשרות קלפיות חסרים פתקי של שלי יחימוביץ; בקלפיות ברשות שדות התעופה - שכידוע תומכים בשלי, עוכבה פתיחת ההצבעה בכשלוש שעות ללא שום הסבר.

 

יחימוביץ' וניסנקורן. קרב עד הרגע האחרון יחימוביץ' וניסנקורן. קרב עד הרגע האחרון איור: יונתן וקסמן

 

עד לסגירת הקלפיות בשעות הערב, יוכלו כ-530 אלף בעלי ובעלות זכות בחירה לממש את זכותם להצבעה ולבחור במועמד או המועמדת שלהם לראשות ההסתדרות וברשימה לוועידת ההסתדרות ומועצת המרחב. חברות ההסתדרות יוכלו להצביע בפתק נוסף לוועידת נעמת ולמועצת נעמת במרחבים.

 

שלי יחימוביץ' עם עובדות קבלן בנתב"ג שלי יחימוביץ' עם עובדות קבלן בנתב"ג

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x