$
בארץ

ניגודי העניינים של ג'ארד קושנר: חתנו של דונלד טראמפ ממשיך להחזיק ברוב נכסיו

לפי דיווח ב"וושינגטון פוסט" קושנר ממשיך להחזיק 90% מהנכסים שהיו בבעלותו לפני שקיבל מינוי רשמי בבית הלבן בניגוד לדיווח שמסר בהצהרת האתיקה

רן אברמסון 08:0623.05.17

בשעה שג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, מסייר איתו בישראל, "וושינגטון פוסט" פרסם גילויים חדשים על ניגודי העניינים שבהם הוא מצוי לכאורה.

 

לפי הפרסום, קושנר ממשיך להחזיק בכ־90% מהנכסים שהיו בבעלותו לפני שקיבל מינוי רשמי בבית הלבן. מדובר בעיקר בנכסים שבהם מחזיק קושנר באמצעות החברה המשפחתית, וכן בחשבונות בנק, השקעות פיננסיות ואחזקות בחברות. שווי הנכסים שברשותו, לפי "וושינגטון פוסט", נע בין 132 מיליון ל־407 מיליון דולר. בחלק מהמקרים, נטען, קושנר תכנן בקפידה את אחזקתו בנכסים כך שהדיווח עליהם בהצהרת האתיקה שהוא מסר לבית הלבן יצייר תמונה שונה מזו שבמציאות.

 

כך למשל, קושנר דיווח כי מכר את אחזקתו בפרויקט בנייה של משפחתו בניו ג'רזי והמשיך להחזיק נתח בשווי 5 מיליון דולר בפרויקט אחר. למעשה, מדובר בשני בניינים באותו הפרויקט, ובימים אלה נבנה מעבר להולכי רגל כדי לחבר ביניהם.

 

ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ אמש בירושלים ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ אמש בירושלים צילום: איי אף פי

 

פרויקט המסחר ודירות היוקרה זכה לתשומת לב בינלאומית החודש, בסיפור נוסף שמאיר את משפחת קושנר באור לא מחמיא. הפרויקט עלה לכותרות לאחר שהתברר שבכנס שנערך בבייג'ינג ניסתה אחותו של קושנר, ניקול, לשכנע אזרחים סינים להשקיע בפרויקט, תוך רמיזות כי קשרי המשפחה יוכלו לסייע להם לקבל מעמד תושב בארה"ב. למרות ההבטחות, התרגיל השיווקי לא צלח ואף משקיע סיני לא שם את כספו בפרויקט.

 

זו אינה הפעם הראשונה שניגוד העניינים שבו עלול להימצא קושנר עולה לכותרות. באחת מהפעמים הוזכרו גם הקשרים של משפחת קושנר לאנשי עסקים ישראלים. כך למשל, באפריל פרסמה סוכנות הידיעות בלומברג תחקיר על הקשר בין רז שטיינמץ ממשפחת היהלומנים הישראלית לבין החברה המשפחתית של הקושנרים, Kushner Cos. לפי התחקיר, שטיינמץ והקושנרים חולקים בעלות על 15 בניינים במנהטן בשווי של יותר מ־150 מיליון דולר. משפחות קושנר ושטיינמץ הם גם משקיעים שותפים במגדל טראמפ ביי סטריט בג'רזי סיטי. עם זאת, לא ברור איזה שיעור מאותם פרויקטים נמצאים בבעלות כל אחת מהחברות. שותפות זו עלולה להיות בעייתית עבור קושנר, שכן טראמפ מינה אותו להיות יועצו הבכיר לענייני הסכסוך הישראלי־פלסטיני. קושנר יצא גם לשליחויות דיפלומטיות בקנדה, מקסיקו וסין — כולן מדינות שבהן למשפחת קושנר יש או היו קשרים עסקיים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x