$
בארץ

הישג לנציב שירות המדינה: אישור מסקנות ועדת שקד-לוין נדחה שוב

ועדת השירות, שבראשה עומד משה דיין המתנגד לחלק ניכר מהמסקנות של ועדת שקד-לוין הכריעה להקים ועדת משנה שתבחן לעומק את נושא המינויים הפוליטיים של משנה למנכ"ל והקטנת ועדות איתור

אדריאן פילוט 15:5021.05.17

ועדת שירות המדינה לא אישרה היום את מסקנות ועדת שקד־לוין למינוי בכירים במשרדי הממשלה כפי שהיה צפוי מוקדם יותר, כך נודע ל"כלכליסט". הוועדה, בראשות נציב שירות המדינה משה דיין, שמתנגד לחלק ניכר מהמסקנות של ועדת שקד־לוין, התכנסה היום והחליטה להקים "ועדות משנה" אשר תכריע בסופו של דבר בשני השינויים המרכזיים שהיא מבקשת לבצע במינויים בכירים בשירות המדינה.

 

מסקנות ועדת שקד-לוין, שבראשה עומדים שרת המשפטים איילת שקד ושר התיירות יריב לוין, קובעות שני שינויים דרמטיים: בכל משרד ממשלתי שבו 150 עובדים ומעלה ימונה משנה למנכ"ל כמשרת אמון, ללא מכרז או ועדת איתור. בנוסף, הוועדה החליטה כי מספר החברים בועדות האיתור למינוי בכירים במשרדי הממשלה יקטן וישונה באופן שייתן לשרים יכולת השפעה גדולה יותר על החלטותיהם.

 

משה דיין נציב שירות המדינה משה דיין נציב שירות המדינה צילום: אוראל כהן

 

לפי מסקנות החלטת ועדת השירות שהגיעו ל"כלכליסט" תוקם ועדת משנה אשר תבחן לעומק את סוגיית המינוי הפוליטי של משנה למנכ''ל משרד. ועדת משנה זו תגיש את מסקנותיה לועדת השירות. כמו כן, הוחלט כי גם ועדת משנה תעבור על כל משרה בכירה ותבחן באיזה מהן ניתן להקטין את מספר החברים מ-5 ל-3. ההערכה היא ככל שהמשרה יותר בכירה וחיונית יישארו חמישה חברים בועדת האיתור. כמ וכן, הוחלט כי גם במקרה שמספר חברי ועד האיתור יירד ל-3 יחד עם שני הנציגים הקבועים – מנכ''ל המשרד הרלוונטי, נציב שירות המדינה או מישהו מטעמו - הנציג הנוסף ייבחר על ידי 2 הנציגים הללו ולא על ידי המנכ''ל בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x