$
בארץ

הממשלה אישרה: סבסוד צהרונים החל מספטמבר 2017

על פי התוכנית שיזם שר האוצר משה כחלון וגובשה ביחד עם מרכז השלטון המקומי סכום הסיוע ייקבע לפי האשכול החברתי של היישוב. כך למשל משפחות המתגוררות באשכול חברתי 4 יקבלו סיוע של 350 שקל עבור כל ילד בין הגילאים 3-8 ומשפחות המתגוררות ביישוב באשכול חברתי 8-10 יזכו לסיוע של 150 שקל עבור ילדי צהרון בכיתות א'-ב' בלבד

עמרי מילמן 12:1321.05.17

הממשלה אישרה היום את תוכנית שר האוצר, משה כחלון, להרחבת סבסוד הצהרונים במסגרת התכנית שגובשה יחד עם מרכז השלטון המקומי, החל משנת הלימודים הקרובה, ספטמבר 2017, המדינה תסבסד צהרונים להורים באופן שייתן סיוע גדול יותר למשפחות הגרות ביישובים חלשים.

 

משפחות הגרות בישוב הנמצא אשכול חברתי כלכלי 4 יקבלו 350 שקל בחודש עבור ילדים מגיל 3 עד 8, משפחות שגרות באשכול 5-6 יקבלו סבסוד של 300 שקל בחודש. רשויות באשכול 7 יזכו לסבסוד של 200 שקל בחודש רק עבור ילדים בצהרון בכיתות א-ב' ומשפחות שגרות באשכול 8-10 יזכו לסבסוד של 150 שקל רק עבור ילדים בצהרון בכיתות א-ב'. כאשר היום נעים התשלומים על בין 900 ל-1300 שקל בחודש.

 

באוצר מעריכים כי באשכולות הנמוכים יהנו משפחות מחסכון של עד 3,500 שקל בשנה ורשויות החזקות יהנו מחסכון של כ-1,500 שקל בשנה.

 

כחלון והצהרונים. באוצר מעריכים כי משפחה ביישובים מאשכול נמוך יחסכו 3,500 שקל בשנה בעקבות התוכנית כחלון והצהרונים. באוצר מעריכים כי משפחה ביישובים מאשכול נמוך יחסכו 3,500 שקל בשנה בעקבות התוכנית צילום: יריב כץ, אלעד גרשגורן

המהלך כולו מוערך בכ-900 מיליון שקל והמימון שלו אמור להגיע מכרית הביטחון של תקציב 2018 שנועדה לתת מענה למשבר כלכלי או מבצע צבאי משמעותי, כפי שקבעו נתניהו וכחלון כאשר סיכמו בניהם את התקציב הדו שנתי ל 2017-2018, לכן הכסף בפועל צפוי לעבור רק לקראת סוף השנה, ובאוצר מניחים כי גם בשנים הבאות הממשלה תאשר את אותה תוכנית,שכן לפוליטיקאים יהיה קשה לבטל אותה.

 

שר האוצר, משה כחלון: "ממשיכים ליישם בכל הכח את תכנית "נטו משפחה". כבר בחודשים הקרובים ההורים ירגישו תוספת של אלפי שקלים להכנסה הפנויה. הזדמנות שווה אמיתית מתחילה באפשרות לתעסוקה וסבסוד הצהרונים הוא הקלה נוספת עבור המשפחות העובדות. הצעד הזה מצטרף לתכניות להפחתת הצפיפות בכיתות ותוספת סייעת שנייה בגנים שהובלתי יחד עם שר החינוך נפתלי בנט ואלו לא הצעדים האחרונים. נמשיך ונקל על המשפחות העובדות בישראל בהרחבת השירותים והפחתת יוקר המחייה".

 

שר החינוך, נפתלי בנט, מסר: "אני מברך את ידידי שר האוצר משה כחלון על תוספת חשובה לחינוך, שתסייע בהפעלת צהרונים במחירים מסובסדים. משרד החינוך כבר נערך להפעלת התכנית באופן מיטבי בשנת הלימודים הקרובה וימשיך לפעול למען הורי ישראל, תלמידי ישראל ואיכות החינוך. חינוך איכותי ונגיש הוא מטרה משותפת לכל העוסקים בחינוך במדינת ישראל ואני מודה לכל מי שמצטרף למלאכה החשובה הזו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x