$
בארץ

פרסום ראשון

הסכם קיבוצי חדש ברכבת: מענק, תוספות שכר - ודרגה חדשה

ההסכם נחתם בין נציגי הנהלת הרכבת להסתדרות נחתם ימים ספורים לפני הבחירות לראשות ארגון העובדים; העובדים יקבלו תוספת שכר של 9.75% - ובנוסף תוספת של 500 שקל

ליאור גוטמן 10:0819.05.17

נציגי ההסתדרות חתמו אתמול בלילה מול הנהלת הרכבת על הסכם קיבוצי חדש - כך נודע ל"כלכליסט". ההסכם מגיע בתזמון טוב עבור יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן - ימים ספורים לפי הבחירות לראשות הארגון. הרכבת מעסיקה כ-3,000 עובדים.

 

בהסכם נקבע בין השאר כי כל העובדים ברכבת יקבלו מענק חד-פעמי בסך של כ-2,000 שקל. כמו כן, העובדים הוותיקים יקבלו תוספת להפרשות הפנסיוניות. עוד נקבע שכל העובדים - כולל עובדי הקופה - יזכה לעלייה שקלית בשכרם, בגובה של כ-500 שקל;

 

עוד נקבע כי הסכם השכר הקיבוצי במשק, בשיעור של 7.75% בפריסה של שלוש שנים, יחול על עובדי הרכבת; בנוסף הם יזכו לתוספת נוספת של 2% - בגין הוצאת חלק מתחזוקת הרכב למיקור חוץ (לאלסטום הצרפתית). לפיכך, התוספת לשכר מעבר למענקים מגיעה לכ-9.75%.

 

במקביל, עובדים בדירוג הנדסאים/טכנאים/אקדמאיים ייהנו מהפרשות ל"קרן ידע" המעניקה בין השאר השתתפות בשכר לימוד. הלימודים יובילו לכך שבעתיד יקבלו עובדי הרכבת הקבועים תוספת דרגה לפי מפתח שיקבעו משרדי התחבורה והאוצר.

 

ניסנקורן בירך על חתימת ההסכם ואמר שהוא "משפר את תנאי עובדי הרכבת ומחזק את ביטחונם הכלכלי, תוך שהוא מביא בשורה חברתית של צמצום פערים והגברת השוויון בין העובדים".

 

מנכ"ל הרכבת שחר איילון אמר כי "החברה רואה בציבור העובדים את הכוח המניע האמיתי שלה, וכי העובדים רואים ברכבת בית ומחויבים לשרת את ציבור הנוסעים ובעלי המטענים בדרך הטובה ביותר".

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, אמר כי ההסכם נושא בשורה חשובה - כך שהחברה תוכל להמשיך ולהתפתח עם חברות הבת החדשות שלה (מטענים ונדל"ן - ל"ג).

 

יו"ר ועד הרכבת, ניקה שמחוביץ', אמר שההסכם משקף את ההשקעה בהון האנושי ומהווה צעד נוסף לחיזוק מעמד עובדי הרכבת.

 

המו"מ לחתימת ההסכם לווה על ידי ממונה החטיבה באיגוד עובדי התחבורה עמית הלל ועל ידי עו"ד יעל שילוני ממשרד עו"ד אהוד שילוני.

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: ערן גרנות

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x