$
בארץ

הנגבי בדרך החוצה? נתניהו הציע ליריב לוין את התקשורת

ביום ראשון יסתיים המינוי הזמני של צחי הנגבי, שנתניהו לא יכול להאריך עוד. על פי הערכות, אם לוין יסרב התפקיד יוצע להנגבי

אביב גוטר 08:2618.05.17

ביום ראשון יסתיים המינוי הזמני של צחי הנגבי כממלא מקום שר התקשורת, ולמרות שהוא היה נדמה כמועמד הטבעי להמשיך במשרד כשר קבוע, ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע את התפקיד לשר התיירות יריב לוין. לפי שעה, הוא סירב לתפקיד. על פי הערכות, אם לוין יסרב, התפקיד יוצע להנגבי. במערכת הפוליטית מעריכים כי נתניהו לא היה מרוצה מהנגבי על רקע התנהלותו סביב הקמת התאגיד. 

 

ביולי אשתקד נאלץ נתניהו להעביר את הסמכויות להנגבי בכל הנוגע לבזק וחברות־הבנות שלה, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה על כך בעקבות מערכת היחסים בינו לבין שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק.

 

יריב לוין. טרם התייחס להצעה יריב לוין. טרם התייחס להצעה צילום: אלכס קולומויסקי

 

בפברואר החליט נתניהו להפקיד את תיק התקשורת בידיו של הנגבי כממלא מקום לתקופה של שלושה חודשים, זאת בעקבות עתירות שהוגשו על ידי התנועה לאיכות השלטון ויו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג נגד נתניהו לבג"ץ.

 

גורמים במשרד התקשורת מעריכים כי עד יום א' ימונה שר קבוע, ולכן מתחילים לקדם מהלכים שהתעכבו. לאחר שהחקיקה לאיחוד הרשות השנייה והמועצה לשידורי כבלים ולוויין, מה שייקרא "ברית המועצות", תקועה בוועדת הכלכלה בשל אי הסכמות על אופן מינוי היו"ר, הוחלט לקדם את הליך מינוי מנכ"ל קבוע ברשות. זו פועלת למעלה משנתיים ללא מנכ"ל, מאז הצטרפותו של שי באב"ד למפלגת כולנו. מי שהחליף את באב"ד היה סמנכ"ל הכספים, ניר שוויקי, שמשמש בתור מנכ"ל הזמני. במשרד התקשורת טוענים כי היו מעוניינים לקדם את "ברית המועצות", אולם לאור הסחבת בעניין הוחלט כי כשימונה שר קבוע תוקם ועדת איתור בראשות מנכ"ל המשרד שלמה פילבר לבחירת מנכ"ל לרשות. ביולי 2016 פרסם מבקר המדינה יוסף שפירא דו"ח על הרשות השנייה ובו מתח ביקורת על העיכוב במינוי מנכ"ל: "זו סיטואציה שמחלישה באופן קיצוני את מעמד הרגולטור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x