$
בארץ

ההסתדרות תובעת את נס טכנולוגיות במיליון שקל על פגיעה בהתארגנות עובדיה

לטענת ההסתדרות, מנהלים בכירים בחברה מפעילים מסכת של הפחדות כלפי עובדים תוך איומים שעבודתם תיפגע אם ינצלו את זכותם להתאגד. נס טכנולוגיות: "אנו נלחם בבית הדין במסכת ההשמצות שהציגה ההסתדרות בתביעה חסרת הבסיס"

קרן-אור גרינברג 15:1017.05.17

ההסתדרות הגישה הבוקר לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב תביעה בגובה מיליון שקל כנגד חברת נס טכנולוגיות בבקשה דחופה לעצירת הפגיעה בהתארגנות עובדי החברה. נס טכנולוגיות, חברה בת של חילן, הוקמה בשנת 1999 ומעסיקה כ-2,500 עובדים בישראל.

 

על פי כתב התביעה, לפני כשנתיים וחצי התאגדו כאלפיים מעובדי נס אולם הניסיונות לחתום על הסכם קיבוצי ראשון לא צלחו עד היום. יו"ר איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר וההייטק, יקי חלוצי אשר ניהל את המשא ומתן ישירות עם מנכ"ל ונשיא החברה, שחר אפעל, ציין: "בשבועיים האחרונים המו"מ נקלע למבוי סתום אף שהטיוטה האחרונה הייתה בשלבים סופיים. בחברה נמנעים מלחתום על ההסכם. בתקופה האחרונה מנהלים בכירים בנס כינסו את עובדי החברה, והחלו במסכת של הפחדות כלפיהם, תוך איומים שעבודתם תיפגע באופן בלתי הפיך אם הם ינצלו את זכותם החוקית והלגיטימית להתאגד - עד כדי שהמוקד הזה פשוט ייסגר".

 

חברת נס נכללת במדד מעלה של ארגון מעלה לאחריות חברתית, ורק ב-2015 דורגה שנה שנייה ברציפות במקום הראשון כחברת מיקור החוץ והשירותים המנוהלים, המובילה בישראל ע"פ IDC ו-STKI ובשנת 2014 נבחרה לרשימת 50 מקומות העבודה המבוקשים ביותר על ידי סטודנטים - על פי סקר BDI, אולם לטענת חלוצי, הרעה בתנאי העבודה החלה בתקופה זו.

שחר אפעל נשיא נס טכנולוגיות שחר אפעל נשיא נס טכנולוגיות צילום: אוראל כהן

 

 

לצד הבקשה לפיצוי בגובה מיליון שקל בגין הפרות החוק שפורטו בכתב התביעה, נתבקש בית הדין לקבוע סעדים זמניים וקבועים שיביאו לעצירת הפגיעה האסורה בזכות ההתארגנות בעובדים. התביעה הוגשה על ידי עו"ד סיון רדיאן מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות בראשות עו"ד איריס ורדי, ועו"ד כפיר זאב.

 

מנס טכנולוגיות נמסר כי, "צר לנו כי ההסתדרות מתוך אינטרסים צרים, מחבלת ביחסי העבודה התקינים והמכבדים הקיימים בנס, בעוד היא הוכיחה נתק מוחלט מהעובדים ואף איבדה את מעמדה כארגון יציג שמייצג את כלל העובדים. ברור לכל כי הסתדרות מנסה לנצל את עובדי נס ולחבל ביחסי העבודה רק בכדי לקדם אינטרסים פוליטיים וכלכליים של ההסתדרות עצמה. אנו נלחם בבית הדין במסכת ההשמצות שהציגה ההסתדרות בתביעה חסרת הבסיס".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x