שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שפיר: "בכירים בחטיבה להתיישבות איימו עלי". סמוטריץ': "אתם חבורת אנטי ציונים"

יו"ר ועדת השקיפות הוציאה את סמוטריץ' מהדיון על החיטבה להתיישבות שדו"ח מבקר הדמינה בעניינה יתפרסם אחה"צ. משרד המשפטים פרסם התקשרויות החטיבה להתיישבות לראשונה אבל בלי פרוט מיקום העבודות

שחר אילן 13:5816.05.17

עימות חריף בין יו"ר ועדת השקיפות ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) לבין ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי). שפיר האשימה את ראשי החטיבה להתיישבות כי איימו על עתידה הפוליטי אם תמשיך להאבק בהם. סמוטריץ' דרש ששפיר לא תקיים דיון על העברות הכספים מהחטיבה להתיישבות לגרעינים התורניים עד לפרסום דו"ח המבקר היום ב-16:00. זאת, בטענה שאין לחשוף מידע מדו"ח המבקר לפני פרסומו.

 

אחרי שורת הערות ביניים של סמוטריץ', שפיר הורתה להוציא אותו. סמוטריץ' האשים את שפיר שהיא "דיקטטורית וסותמת פיו. את רוצה לשאת נאומים. חטיבת ההתיישבות אחד הגופים החשובים בישראל. אתם תמשיכו לנבוח והשיירה תמשיך לעבור. נמשיך לבנות את הנגב והגליל ויהודה שומרון. אתם חבורה של אנטי ציוניים".

 

שפיר אמרה ש"כל מי שראה את דו"ח המבקר שערותיו סמרו ממה שקורה בחטיבה להתיישבות. גוף שאמור לבנות תשתיות – הפך להיות כלי פוליטי עתיר קומבינות בידי הבית היהודי". לדבריה, "הבריונות שחווינו כנגד כל מי שהעז לומר משהו נגד המפעל המושחת הזה בלתי נתפסת".

 

ח"כ סתיו שפיר ח"כ סתיו שפיר צילום: חגי הירשפלד

 

עוד אמרה ש"החטיבה זה גוף שלוקח את הכסף מהמתנ"ס בירוחם ומעביר אותו לעמותה במרכז שינקין, שבראשה מקורב של אורי אריאל כדי להחדיר חינוך פוליטי של הבית היהודי. את הדבר הזה חייבים להפסיק. כל כסף שעבר חייב לחזור לפריפריה". היא האשימה את החטיבה להתיישבות בהסתרה מתמדת של מידע דוגמת רשימת ההתקשרויות ורשימת הקרקעות שקיבלה מהמדינה. 

ח"כם בצלאל סמוטריץ'. הוצא מהדיון ח"כם בצלאל סמוטריץ'. הוצא מהדיון צילום: עומר מסינגר

 

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) תקפה בחריפות את ההסכם החדש בין הממשלה לחטיבה להתיישבות, לפיו תוקם חטיבה במשרד החקלאות שתפקח על החטיבה. "נתנו לחתול אורי

אריאל לשמור על השמנת". היא טענה ש-65% מהתקציב של החטיבה הלך ליהודה ושומרון.

 

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) מנציגי ההתיישבות בכנסת אמר ש"החטיבה לא גוף מושחת. אבל יש מעל לחטיבה פוליטיקאים שמנסים דרכה להעביר כספים". ח"כ איתן ברושי אף הוא מנציגי ההתיישבות אמר ש"מי שהחטיבה יקרה לליבו חייב לעמוד על נהלים". עם זאת הוא קרא להשאיר את הבדיקות לגבי העבר למבקר. לדבריו, הוויכוח האמתי הוא על סדרי עדיפויות "אם זו ממשלת יהודה ושמרון או ממשלת הנגב והגליל".

 

משרד המשפטים העלה היום לראשונה לאתר שלו את דו"ח ההתקשרויות של החטיבה להתיישבות לרבעון הראשון של 2017. אלא שבדו"ח אין פרוט של המקומות שבהם מתבצעות העבודות כך שהוא משאיר בחשאי את השאלה החשובה ביותר: איך מתחלקים כספי החטיבה בין יהודה ושומרון לפריפריה. סך כל ההתקשרויות עומד על הסכום הנמוך של 7.3 מיליון שקל שנובע כנראה מהקפאת פעילות החטיבה שהסתיימה לפני כחודש. שני הגופים העיקריים שאיתם התקשרה הועדה לצורך פיתוח הם החברות הקבלניות פילו ובניו וא.ר.א.ג בינוי ופיתוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x