בארץ

מוריס דורפמן מונה לראש חטיבת הרגולציה במשרד הבריאות

סגן מנהל רשות החברות הממשלתיות וסגן יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה לשעבר מונה לתפקיד ראש חטיבת הרגולציה, מדיניות שווקים והסדרת המערך הביטוחי במשרד והוא צפוי לעבוד בעיקר מול קופות החולים

ספי קרופסקי 18:4115.05.17
מוריס דורפמן, מונה לראש חטיבת הרגולציה, מדיניות שווקים והסדרת המערך הביטוחי במשרד הבריאות.

 

בהודעה שנמסרה מטעם משרד הבריאות הוסבר כי המינוי הוא חלק משינוי ארגוני שעובר המשרד למעבר לחטיבות ארגוניות, כשבשנה שעברה הוקמה כבר חטיבת המרכזים הרפואיים שבראשה עומדת ד"ר אורלי ווינשטיין.

 

דורפמן, בן 37, נשוי פלוס 2, הוא בעל תואר שני בכלכלה פיננסית ותואר שני במשפטים. בעבר כיהן כסגן יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה ועד לאחרונה סגן בכיר למנהל רשות החברות והיה אחראי במסגרת תפקידו על החברות הביטחוניות.

מוריס דורפמן מוריס דורפמן צילום: נמרוד גליקמן

 

בין עיסוקיו במועצה הלאומית לכלכלה היה מעורב בגיבוש מתווה הגז וכן היה חבר בוועדת הריכוזיות. הוא גם עמד בעבר בראש צוות בין־משרדי שהמליץ על הקמת מאגר נתוני אשראי. בראיון ל"כלכליסט" בסוף 2015 אמר דורפמן על מתווה הגז כי "אף אחד לא אמר שהוא אופטימלי. אבל אנחנו כן חושבים שהשגנו תוצאה טובה מאוד".

 

במסגרת תפקידו החדש צפוי דורפמן לעבוד בעיקר מול קופות החולים. המשמעות עלולה להיות שסמכויותיה של סמנכ"לית לפיקוח על קופות החולים בשנים האחרונות, רויטל טופר חבר-טוב - ייפגעו. טופר חבר טוב מסוכסכת זו תקופה ארוכה עם שר הבריאות יעקב ליצמן, שאף הוציא אותה מוועדת סל התרופות האחרון בניגוד לשנים קודמות, אז הייתה חלק מהוועדה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x