$
בארץ

נתניהו החליט: ועדה משותפת תקבע את התוספת לקצבאות הנכים

רה"מ לא רוצה להשאיר רק לכחלון את הקרדיט על טיפול בנכים והורה על הקמת ועדה בראשות פרופ' אבי שמחון שתקבע איך תחולק התוספת שיקבלו - ותגיש את המלצותיה הראשוניות בתוך חודש. שר הרווחה חיים כץ דורש להעלות את קצבאות הנכים ל-5,500 שקל בארבע פעימות

אדריאן פילוט 21:0910.05.17

לאחר ששר האוצר משה כחלון קידם במשך חודשים רבים יוזמה להגדלת קצבאות הנכים, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לוותר על הקרדיט הנוגע לטיפול בנושא ולקחת אותו תחת חסותו. לפני זמן קצר הודיע נתניהו כי החליט להקים ועדה משותפת לכל השרים הקשורים בנושא בראשות יועצו הכלכלי פרופ' אבי שמחון. הוועדה תקבע איך תחולק התוספת לקצבאות הנכים ואמורה להגיש את המלצותיה הראשוניות בתוך חודש.

 

בישיבה שזימן הערב נתניהו השתתפו כחלון, שר הרווחה חיים כץ ויו"ר הקואליציה דוד ביטן. בסוף הישיבה החליט נתניהו על הקמת הצוות שיקבע אילו תוספות יינתנו לנכים ובאיזה אופן יחולקו - סוגיה שהיתה עד כה שנויה במחלוקת. בראש הצוות יעמוד יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' אבי שמחון והוא יכלול נציגים ממשרדי האוצר, הרווחה, הבריאות והביטוח הלאומי.

יו"ר הקואליציה דוד ביטן. ייקח גם חלק בוועדה יו"ר הקואליציה דוד ביטן. ייקח גם חלק בוועדה צילום: אוהד צויגנברג

 

לפני ימים ספורים הודיע כחלון כי יעביר 4 מיליארד שקל לנכים על מנת להגדיל את הקצבה שיקבלו לרמה של 4,000 שקל. לפי אותה הודעה התוספות יינתנו בארבע פעימות.

 

גורמים המעורים בפרטים מסרו כי נציגי הליכוד – השר כץ ויו''ר הקואליציה ביטן, דרשו להוסיף תקציבים לאותה מטרה. ל"כלכליסט" נודע כי השר כץ דרש להשוות את קצבת הנכים לשכר המינימום, כלומר להגדילה לא ל-4,000 שקלים אלא ל-5,500 שקל – עניין שצפוי להקפיץ את ההקצאה התקציבית המקורית. השר כץ הציע לעשות זאת בארבע פעימות החל משנת 2018.

 

כץ נימק את דרישתו ואמר כי ״צריך להביא פתרון ממשי למצוקה הכלכלית של הנכים. מדובר באוכלוסיה שבויה שברובה אינה מסוגלת לעבוד ולהתקיים בכבוד ואנו מחוייבים ליצור רפורמה כוללת שתשדרג את איכות חייהם״.

 

במהלך הדיון דרש כחלון לעמוד על מסגרת תקציבית בסך 4 מיליארד שקלים. משמעות הצעתו של כץ היא חריגה ממסגרת תקציבית זו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x