$
בארץ

העוזרים המשפטיים דחו את הצעת שופטי בג"ץ, המגעים יימשכו

השופטים הכתיבו הצעה שנועדה להתניע את המו"מ ולעקוף את אבן המחלוקת המרכזית בין הצדדים – קציבת הכהונה למקסימום 8 שנים. על הנושא ימשך המו"מ בין הצדדים

משה גורלי 18:1310.05.17

שופטי בג"ץן הציעו לעוזרים המשפטיים לסיים את השביתה ולהיכנס למשא ומתן ללא תנאים מוקדמים. השופטים יורם דנציגר, נועם סולברג ואורי שוהם הכתיבו הצעה שנועדה להתניע את גלגלי המו"מ ולעקוף את אבן המחלוקת המרכזית בין הצדדים – קציבת הכהונה למקסימום 8 שנים. קציבה זו קיבלה תוקף בפסק דין של בית הדין הארצי לעבודה. העוזרים, באמצעות עו"ד אורנה לין, עתרו לבג"ץ נגד פסק הדין.

 

 

השופטים הודיעו כבר בתחילת הדיון שהם אינם מתכוונים לקיים דיון משפטי אלא לשכנע את הצדדים להיכנס להידברות אינטנסיבית. הם הציעו לצדדים ארבעה מגשרים שמהם יבחרו אחד: מנהל בתי המשפט לשעבר בועז אוקון, נשיאת בית הדין הארצי לעבודה בדימוס נילי ארד, פרופ' מוטי מירוני ושופטת ביהמ"ש העליון בדימוס איילה פרוקצ'יה.

השופט נעם סולברג השופט נעם סולברג צילום: אלכס קולומויסקי

 

הצדדים – ההסתדרות והעוזרים מצד אחד, האוצר והנהלת בתי המשפט מצד שני – יצאו להתייעצות. המגעים שהתקיימו במסדרון לא הניבו הסכמה והשופטים העלו הילוך והכתיבו החלטה שעיגנה את הצעתם.

 

נציג המדינה עו"ד דורון יפת הסכים להצעה, אולם עו"ד לין, על דעת העוזרים וההסתדרות, התנגדה לנוסח שבו העוזרים "מסכימים לקציבת מוסכמת של תקופת כהונתם" והציעה להחליפה להסכמה "לדרכי סיום העסקה". סלע המחלוקת נותרה – להשאיר או לעקור את "קציבת הכהונה" מהנוסח.

 

השופטים החליטו לקיים דיון נוסף מחר (ה') אחה"צ, לאחר שהצדדים ייפגשו לישיבת משא ומתן במהלך הבוקר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x