שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

שי רינסקי ימונה למנכ"ל משרד הכלכלה במקום עמית לנג

לאחר הודעת הפרישה של עמית לנג מינה שר הכלכלה אלי כהן לתפקיד את שי רינסקי שמילא תפקידים בשירות הציבורי ובמרכז השלטון המקומי

גולן חזני ואסנת ניר 06:4610.05.17

שי רינסקי ימונה למנכ"ל משרד הכלכלה במקומו של עמית לנג שהתפטר אתמול (ג'), כך נודע ל"כלכליסט".

 

השר אלי כהן החליט בימים האחרונים על מינויו המפתיע של רינסקי, דמות לא מאוד מוכרת בתחום הניהול העסקי או הממשלתי. ההערכות הן כי כהן התרשם מכושר הביצוע והאמביציה של רינסקי, המשמש כסמנכ"ל בחברה למשק וכלכלה של מרכז השלטון המקומי ושבעבר שימש כיועץ במשרד החינוך בתקופתו של השר גדעון סער,

אליו הוא מקורב עד היום, וכיועץ אישי לשרה לימור לבנת גם היא כשרת החינוך.

שי רינסקי, מנכ"ל משרד הכלכלה החדש שי רינסקי, מנכ"ל משרד הכלכלה החדש צילום: יח"צ

 

בין תפקידיו בעבר של רינסקי (46) המתגורר ביד בנימין, גם ניהול תוכנית הלימודים של לב לבייב, תפקיד אליו מונה ב-2008. בעבר היה גם עוזר המנכ"ל במשרד החינוך, ומנהל עמותה שהפעילה תוכנית לימודים בנושאי מסורת ישראל ויהדות במסגרת של בתי ספר חילוניים.

 

מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, הודיע אתמול על עזיבתו את משרד הכלכלה לאחר ארבע שנים.  

 צילום: עמית שעל

 

לנג הגיע בירושה מהשר בנט לשר הנוכחי, אלי כהן. הוא נדחק החוצה מתפקידו לאחר שהיה ברור לצדדים כי כהן מעוניין למנות מנכ"ל חדש מטעמו.

 

שמועות על כוונתו של לנג לסיים את תפקידו וחיפושיו אחר תפקידים נוספים נשמעו בחודשים האחרונים בהקשרים שונים שלא אושרו על ידי לנג. גורמים במשרד מתארים כי לנג עסוק בחיפושים אחר תפקידו הבא כבר זמן רב וכי יפרוש כשימצא תפקיד חלופי.

 

מאז מונה למנכ"ל על ידי השר נפתלי בנט לפני כארבע שנים עבד לנג תחת חמישה שרים שונים, ביניהם השר אריה דרעי, ראש הממשלה בנימין נתניהו שאימץ את התפקיד למספר חודשים בנוסף לתפקידי שרים נוספים שהחזיק, השר משה כחלון והשר הנוכחי אלי כהן. במשרד הכלכלה מציינים כי עזיבתו מגיעה על רקע תחושה של מיצוי לאחר ארבע שנים בתפקיד, זמן כהונה שנחשב לארוך במונחי מנכ"ל, שהינו תפקיד במשרת אמון.

 

גורמים המקורבים להתאחדות התעשיינים מספרים על מתיחות רבה שהיתה בתקופת כהונתו של לנג עם משרד הכלכלה בשל מדיניות שהנהיג שהתבטאה בפתיחת מכסות יבוא רבות. לעומת אלו, גורמים אחרי מספרים על מנכ"ל פעיל שקידם רפורמות שונות שהוביל המשרד כהגברת התחרות והסרת חסמים בתחום היבוא, הקמתה של רשות החדשנות, הרפורמות במכון התקנים וקידום השקעות זרות בישראל. שר הכלכלה אלי כהן הודה ללנג על שירותו במשרד הכלכלה במשך ארבע השנים האחרונות, בתקופה של אתגרים משמעותיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x