$
בארץ

בכירים מוועד התעשייה האווירית הורחקו לשבועיים נוספים מהחברה

ביהמ"ש השלום קבע כי הרחקתם של יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית אהוד נוף, וחברי הוועד הבכירים אילן אטל ודוד פרץ תימשך עד 21.5. הדיון בעניינו של בנו של חיים כץ נדחה ליום שני הבא ועד אז הרחקתו תימשך

אסנת ניר ונעמי צורף 12:2908.05.17

הרחקתם של יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית אהוד נוף, וחברי הוועד הבכירים אילן אטל ודוד פרץ מהתעשייה האווירית תימשך עד ל-21.5. כך נקבע בדיון שנערך היום (ב') בבימ"ש השלום ראשון לציון. הרחקתם היתה אמורה להסתיים מחר.

 

הדיון בעניינו של יאיר כץ, בנו של שר הרווחה והעבודה ויו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית לשעבר חיים כץ, נדחה בהסכמה ליום שני הבא ועד לדיון, תנאי הרחקתו מהחברה יישארו בתוקפם. המשטרה ביקשה להרחיקו עד לתחילת חודש יוני. באי כוחו של כץ, עוה"ד עמית חדד ועוד נועה מילמן התנגדו לבקשה זו.

במקביל, דיוני ההשעיה מהחברה עד לסוף בדיקת המשטרה לחברי הוועד התקיימו בשבועות האחרונים ותשובות אמורות להימסר לחשודים. שימוע ליאיר כץ לגבי השעייתו מתעשייה אווירית התקיים לפני כשבועיים על ידי החברה.

 

הבכירים המורחקים אילן אטל ודוד פרץ הבכירים המורחקים אילן אטל ודוד פרץ צילום: עמית שעל

 

יאיר כץ חשוד בעבירות של תיווך בשוחד וסחיטה באיומים, אותן ביצע במסגרת עבודתו בתעשייה האווירית, על פי החשד במטרה לגרום לעובדי התעשייה האווירית להתפקד לליכוד. שימוע מהחברה היה אמור להתקיים גם ליו"ר הוועד, אהוד נוף, אלא שזה החליט לא להופיע בגיבוי ניסנקורן. בין ניסנקורן לאהוד נוף, שחשוד במסגרת הפרשה בעבירות סחיטה באיומים, אף קשרים פוליטיים, כאשר נוף ממוקם במקום ה-27 ברשימת עוגנים של ניסנקורן להסתדרות.

 

אטל ופרץ חשודים אף הם בסחיטה באיומים במטרה לגרום לעובדי התעשייה האווירית להתפקד לליכוד.

 

עורכי הדין אייל בסרגליק, מורן פינטו וייס וכרמית שחיבר המייצגים את אילן אטל מסרו כי: "היחידה החוקרת ביקשה תחילה להאריך את ההרחקה עד ליום 1.6 ובהמשך שינתה את בקשתה היום עד ליום 25.6. בית המשפט דחה את הבקשה הארוכה וקיבל באופן חלקי בלבד את הבקשה עד ליום 21.5, תוך שהוא מביע מורת רוח על התנהלותה האיטית של החקירה והפגיעה שנגרמת למרשנו. אין כל ספק שגם העובדה שעד כה לא הוטח במרשנו ולו עד אחד אשר תומך בחשדות גם מדברת בעד עצמה. התחושה היא שמחכים לחקירת השר ובשל כך בלבד ממשיכים בהרחקה ואין לכך כל הצדקה כשם שאין כל בסיס לחשדות וכך יתברר בהמשך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x