$
בארץ

שיכון ובינוי תובעת 186 מיליון שקל מחברת חוצה ישראל

לטענת שיכון ובינוי, העבודות על הקטע הדרומי בכביש 6 באזור בית קמה נמשכו 45 חודשים במקום 22 חודשים, כפי שהובטח מלכתחילה, ועקב כך נגרמו לה הפסדים

ליאור גוטמן 21:5403.05.17

חברת שיכון ובינוי הגישה היום (ד) תביעה ע"ס 186 מיליון שקל נגד חברת חוצה ישראל, היא החברה הממשלתית שאחראית על כבישי האגרה. התביעה הוגשה בביהמ"ש המחוזי בתל אביב וזאת לאחר מה שמכנים בסביבת התובעת, כהתעמרות לכאורה בקבלן מבצע.

 

 

התביעה שהוגשה מתייחסת למקטע כביש בחלק הדרומי של כביש 6 ובאזור בית קמה. המקטע נפתח לתנועה במרץ 2016, וזאת לאחר 45 חודשי עבודה ובעלות של כ-270 מיליון שקל. לטענת שיכון ובינוי זמן העבודות המקורי היה כ-22 חודש ואלם לכאורה מזמין העבודה שינה את ההתחייבויות שלו בדיעבד, מה שלא הותיר בידם ברירה אלא לכסות על הפסדיהם דרך מערכת בתי המשפט. לטענתה מדובר בהוצאות גדולות יותר הן תחום הכמויות והן בהוצאות כוח האדם. עוד נטען שהתחייבויות החברה הממשלתית לתשלומים שונים לא התקיימו בפועל.

 

חברת כביש חוצה ישראל היא חברה ממשלתית שהוקמה במרץ 1993, במטרה לקדם את סלילתו של כביש כביש 6 מצומת הנגב בדרום ועד לשלומי בצפון. הכביש מוקם בשלבים וכיום פתוחים לתנועה כ- 180 ק"מ. חלקו הצפוני החדש נבנב בימים אלו והוא יחבר לקראת סוף העשור בין יקנעם למחלף סומך.

כביש 6 באזור בית קמה כביש 6 באזור בית קמה צילום: ששון תירם

בטל שלח
    לכל התגובות
    x