$
בארץ

בעלי תואר אקדמי בתחום הפיננסים יקבלו פטור מרוב בחינות מועצת יועצי המס

המהלך, שקודם על ידי מנהל רשות המסים, משה אשר, נעשה מתוך רצון לקדם את ייעוץ המס, שאינו מצריך הסמכה של רואה חשבון או עורך דין אך יכול לספק שירותים רבים בכל הנוגע לתחום המס

עמרי מילמן 14:3003.05.17

תזכיר חוק של משרד האוצר ורשות המסים קובע כי אקדמאים בתחומי הכלכלה, מנהל עסקים וחשבונאות יוכלו לקבל פטורים מחלק מבחינות ההסכמה המקצועיות של מועצת יועצי המס. הפטורים יינתנו על ידי שר האוצר משה כחלון, באישור ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת.

 

המהלך, שקודם על ידי מנהל רשות המסים, משה אשר, נעשה מתוך רצון לקדם את ייעוץ המס, שאינו מצריך הסמכה של רואה חשבון או עורך דין אך יכול לספק שירותים רבים בכל הנוגע לתחום המס. לפי רשות המסים והאוצר המטרה היא להביא את מקצוע יועצי המס "למקום הראוי לו בחיי הכלכלה של מדינת ישראל וכן להכניס בשערי המקצוע אוכלוסיות איכותיות נוספות בעלי ידע כלכלי ועסקי אשר יש בידיעתם ערך מוסף למקצוע ייעוץ המס".

 

משה אשר מנהל רשות המסים משה אשר מנהל רשות המסים צילום: עומר מסינגר

 

התכנון של רשות המסים, שגובש יחד עם ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס, הוא להקל על אותם אקדמאים רלוונטיים. כך שבעוד שהיום כל מי שמעוניין לקבל רשיון של יועץ מס נדרש לעשות ארבע בחינות (אחת בחשבונאות ושלוש במסים) אותם בעלי תואר אקדמי יידרשו לעשות רק את המבחן האחרון, המבחן המסכם במסים (מסים ג'). כאשר בכל מקרה הם נדרשים לעשות התמחות של שנה (אצל יועץ מס או רואה חשבון) כפי שהחוק קובע היום.

 

אולם לא כל בעל תואר אקדמי באחד מהתחומים הרלוונטיים יוכל לגשת רק למבחן הרביעי, לאחר שיאושר החוק, אלא רק מי שלמד במוסד אקדמי שאושר על ידי מועצת יועצי המס, שתבחן האם לאותם מוסדות מסלולים שמאפשרים להקנות ידע מספק בתחומי החשבונאות והמס. היום במרבית מסלולי הכלכלה ומנהל העסקים אין כל קורסים מחייבים בתחומים אלו, המטרה היא כי למוסדות שיהיו מעוניינים לאפשר לסטודנטים שלהם לקחת חלק במסלול כזה יפתחו קורסים מתאימים שיאושרו על ידי המועצה.

 

היום יש כ-6,200 יועצי מס רשומים וכ-3,000 פעילים שמשלמים אגרות שנתיות, בשלב זה מספר מכללות כבר הביעו התעניינות מול רשות המסים בנוגע למסלול החדש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x