$
בארץ

יאיר כץ הגיע לשימוע בתע"א, יו"ר הוועד העדיף להיעדר

בנו של שר הרווחה הוא אחד החשודים המרכזיים בפרשת השחיתות בתע"א. יו"ר הוועד סירב להגיע לשימוע בטענה כי אינו בעל משרה בחברה

אסנת ניר 20:4430.04.17

התעשייה האווירית (תע"א) ערכה שימוע ליאיר כץ, בנו של שר העבודה והרווחה חיים כץ, בנוגע להשעייתו מהחברה בזמן החקירה המתנהלת נגדו. לשימוע, שהתקיים ביום שלישי האחרון, הגיע כץ מלווה בכמה עורכי דין, ביניהם עו"ד יעקב וינרוט ועו"ד עמית חדד.

 

יאיר כץ, מהנדס במפעל מבת בתעשייה האווירית, המכהן כיו"ר סקטור המהנדסים בוועד העובדים בחברה, הוא אחד החשודים המרכזיים בפרשת השחיתות בתע"א. הוא חשוד בעבירות של תיווך בשוחד וסחיטה באיומים, ככל הנראה במטרה לגרום לעובדי תע"א להתפקד לליכוד.

 

יאיר כץ יאיר כץ צילום: עמית שעל

 

מבין חברי הוועד שזומנו עד כה לשימוע, היחידי שבחר לא להגיע אליו הוא יו"ר ועד העובדים אהוד נוף, החשוד בעבירות של סחיטה באיומים. אי הופעתו של נוף לשימוע, על פי מקורביו, נובעת מטיעונו כי לחברה אין סמכות להשעותו מכיוון שאינו בעל משרה בחברה, אלא בהסתדרות, מתוקף תפקידו כראש הוועד. פעולה זו נעשתה בגיבוי ההסתדרות והעומד בראשה אבי ניסנקורן.

 

התעשייה האווירית החלה בהליכי השעיה לכלל עובדיה החשודים במסגרת הפרשה, עד אשר תחליט המשטרה האם להגיש כתבי אישום או לסגור את התיקים בעניינם. החברה אינה מתייחסת להליכים, אך גורמים בחברה אמרו שכמה עובדים כבר הושעו. לפני כעשרה ימים התקיימו שימועים גם לחברי הוועד אילן אטל, דוד פרץ, רוג'ר אנקווה ואושרי קסלסי. הדיונים מתקיימים בפני נציגי משאבי אנוש של החברה וההחלטה מלווה ביועצים משפטיים.

 

התעשייה האווירית מתפקדת ללא יו"ר מזה כתשעה חודשים. רק לאחרונה נפסלה מועמדותו לתפקיד של מועמדו ומקורבו של שר הביטחון ליברמן, יאיר שמיר, על ידי ועדת גילאור.

 

עוה"ד יעקב וינרוט, עמית חדד, אושר רובינגר ונועה מילשטיין המייצגים את כץ מסרו: "בשימוע טענו שאין בסיס לחשדות המיוחסים למרשנו ובכל מקרה, אין בעצם קיומה של חקירת משטרה כדי להצדיק סנקציה פוגענית של השעיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x