$
בארץ

המשטרה: החשדות נגד סגנה לשעבר של פיירברג, שמעון שר, התבססו באופן מובהק

המשטרה מבקשת להאריך בחודשיים את הרחקתו של הרב שמעון שר מעיריית נתניה. לטענתה, החשדות נגדו "העמיקו והתבססו באופן מובהק". שר שימש, בין היתר, כסגן ראש עיריית נתניה וכיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה בעיר

נעמי צורף 22:5129.04.17

החשדות נגד הרב שמעון שר, מי ששימש כסגנה של ראש עיריית נתניה מרים פיירברג וכיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה בעיר "העמיקו והתבססו באופן מובהק" - כך טוענת המשטרה בבקשה שהגישה לבית המשפט. במסגרת הבקשה, שהוגשה לבית משפט השלום בראשון לציון, מבקשת המשטרה להאריך את תקופת הרחקתו של שר מעיריית נתניה בחודשיים. בא כוחו של שר, עו"ד עמית חדד הודיע כי הוא מתנגד לבקשה ובית המשפט קבע כי הוא ידון בה בקרוב. 

ראש עיריית נתניה מרים פיירברג בבית המשפט ראש עיריית נתניה מרים פיירברג בבית המשפט צילום: אוראל כהן

 

המשטרה נימקה את בקשתה בטענה כי "בשל מעמדו, סמכויותיו ותפקידו (של שר - נ"צ) קיים חשש מובנה כי שר יפעל לשיבוש פעולות החקירה שעל המשטרה לבצע באם לא יוארכו התנאים כמבוקש.. אי הרחקתו כמבוקש עלולה להקל עליו בביצוע עבירות דומות נוספות".

 

עוד נכתב, כי שר רואה את עצמו כנציג קהילה צאנז ומבקש להשיבו לשורות מקבלי ההחלטות בעירייה כנציג הקהילה. אלא שבעבר הוא שם את "כל כובד משקלו לטובת קהילה זו באופן שהטה את החלטותיו כיו"ר ועדת תכנון ובנייה למען מי ש"תרם" לקהילה זו (תמורת קידום ענייניו על ידי שר) וככל שיהיה בכוחו להשפיע בכל הליך שהוא בעירייה הרי שהצבעותיו והחלטותיו יונעו מאותו מקום נגוע באינטרסים זרים ופליליים". המשטרה ציינה כי החקירה טרם מוצתה וכי היא אינה חשופה לכלל מהלכיו של שר בתחומים השונים בעירייה.

 

כזכור, בספטמבר 2016 נעצר שר יחד עם חשודים נוספים בפרשת השוחד בעיריית נתניה, בהם ראשת העיר מרים פיירברג, בחשד לקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון. לפני חודש הודיעה המשטרה על סיום החקירה ועל העברת הראיות והחומרים שנאספו לעיון והחלטה במחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. בין השאר, הודיעה אז המשטרה כי התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד ומרמה והפרת אמונים כנגד פיירברג וכי היא ממליצה להעמידה לדין בגין עבירות אלו. כאמור, התיקים הופרדו והחקירה כנגד הרב שר עדיין נמשכת.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x