$
בארץ

אושר הסדר הטיעון עם פרח לרנר, יועצת רה"מ לחקיקה

פרח לרנר, שהיתה יועצת בכירה בלשכת ראש הממשלה, תורחק משירות המדינה למשך חמש שנים בשל עבירות מרמה והפרת אמונים. בהליך הטיעונים לעונש שחל לפני כחודש הוצגו מכתבי המלצה של בכירים בממשלה ובכנסת ושל המשנה ליועמ"ש

נעמי צורף ותומר גנון 07:5726.04.17

בית הדין למשמעת של עובדי המדינה אישר את הסדר הטיעון בעניינה של פרח לרנר, ששימשה יועצת בכירה בלשכת ראש הממשלה, וגזר עליה פיטורים ופסילה משירות המדינה למשך 5 שנים. בנוסף, לרנר לא תוכל לשרת בתפקיד ציבורי למשך שנה ותיקנס ב־20 אלף שקל. בסוף פברואר הודיעה הפרקליטות כי היא הגיעה להסדר עם סנגורה של לרנר, עו"ד רועי בלכר, לפיו לרנר הודתה בעבירה של מרמה והפרת אמונים.

 

בטרם ניתן גזר הדין, התקיים בבית הדין הליך טיעונים לעונש במסגרתו הוגשו מכתבי המלצה מטעם בכירים בממשלה. בין היתר הוצגו מכתבי המלצה מטעם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג, המשנה ליועמ"ש אבי ליכט, החשבת הכללית לשעבר מיכל עבאדי־בויאנג'ו, ראש המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' יוג'ין קנדל ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר עו"ד הראל לוקר.

 

 

פרח לרנר פרח לרנר

 

מכתבים אלו ניתנו ללרנר לפני שנבחרה לתפקיד מנכ"ל משרד הקליטה ב־2015, בו לא כיהנה בו עקב החקירה. בגזר הדין נכתב כי בית הדין התרשם שמדובר בעובדת "מוערכת מאוד, חרוצה, שראתה בעבודתה בשירות המדינה שליחות".

 

 

בין השנים 2009–2015 שימשה לרנר כיועצת ראש הממשלה לענייני חקיקה וכנסת. זאת בעוד שבעלה, אבי לרנר, עוסק במתן שירותי יחסי ציבור וקשרי ממשל באמצעות לרנרקום שבבעלותו, המתמחה בחברה הדתית־לאומית.

 

לפי המתואר בגזר הדין, לרנר נכנסה לתפקידה לאחר שחתמה על שאלון ניגוד עניינים, בו לא הצהירה על עסקיו ועיסוקו של בעלה. עוד היא הצהירה כי אין לה או לבן משפחתה זיקה שעלולה להעמידה בחשש לניגוד עניינים.

 

לרנר הודתה כי פעלה במצב של ניגוד עניינים. עוד הודתה כי חלק מלקוחותיו של בעלה שכרו את שירותיו משום שידעו כי רעייתו עובדת בלשכת ראש הממשלה ומקורבת לראש הממשלה. זאת מתוך כוונה שתהווה ערך מוסף בקשרי ממשל ותסייע להם. לרנר ידעה על שני מקרים בהם לקוחותיו של בעלה רצו להשתמש בה כ"זרז" במשרד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x