$
בארץ

בתוך כל הבלגן: האם תאגיד החדשות החדש יהיה מוכן לעלות לשידור ב־15 במאי?

בתאגיד ממשיכים להיערך למועד העלייה לשידור שנקבע, 30 באפריל, אולם גם שם מעריכים שהמועד יידחה בשבועיים בהתאם לחוק שנמצא בשלבי אישור

אביב גוטר 08:0825.04.17
בתאגיד השידור "כאן" ממשיכים להיערך למועד העלייה לשידור שנקבע, 30 באפריל, אולם גם שם מעריכים שהמועד יידחה בשבועיים בהתאם לחוק שנמצא בשלבי אישור. בתוך כך, בסביבת התאגיד נשמעים קולות שגורסים כי תאגיד החדשות החדש שהופרד לאחרונה מהתאגיד יתקשה לעלות לשידור גם במועד המאוחר יותר, 15 במאי.

 

על פי חוק השידור הציבורי, תאגיד החדשות מחויב לספק ארבע שעות וחצי בנושאי חדשות ואקטואליה ביום, ולפי התכנון התאגיד במתכונתו הקודמת היה אמור להפיק את המהדורה המרכזית בשעה 20:00 וחצי שעה נוספת לאחר המהדורה. בטרם הוחלט על הפרדת תאגיד החדשות מהתאגיד רצועות שידור החדשות בין השעות 17:00–20:00 היתה אמורה לעבור לידי הפקה חיצונית וזאת על מנת להקל על התאגיד בשנתיים הראשונות לשידורים. על פי ההסכם שהושג בין משרד האוצר לבין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הוחלט לגייס עוד כ-100 עובדים מרשות השידור שיפיקו את החדשות במקום חברת ההפקה החיצונית.

 

באוקטובר האחרון נסגר מכרז התאגיד עבור רצועות השידור הללו, בעלות המוערכת ב־20 מיליון שקל, וזכו בו אולפני הרצליה. אולם מכרז זה צפוי להיות מבוטל כדי לממן את ההסכם שנחתם היום בין ההסתדרות לאוצר.

 

מנכ"ל תאגיד "כאן" אלדד קובלנץ מנכ"ל תאגיד "כאן" אלדד קובלנץ צילום: איה אפריים

 

על פי הערכות, תאגיד החדשות יתקשה להכין עצמו מקצועית וניהולית להפיק אותן בזמן כה קצר. 

 

לפי מתווה הפשרה שהושג בעניין תאגיד השידור הישראלי לפני כשלושה שבועות, הוחלט במשרדי התקשורת והאוצר להפריד את חטיבת החדשות של התאגיד החדש מתאגיד "כאן" ולהקים חברה שתעסוק בענייני חדשות ואקטואליה ותפעל במתכונת המקצועית שבה פועלת רשות השידור, אך בהתאם למבנה הארגוני הקיים בתאגיד "כאן". המשמעות היא שמחלקות הטלוויזיה, הרדיו והדיגיטל, שהיו אמורות להיות מאוחדות בתאגיד "כאן", יישארו נפרדות ולכל אחת מהן ימונה מנהל.

 

בנוסף, הוצע לדחות את תאריך העלייה לשידור של התאגיד ולדחות את מועד סגירתה של רשות השידור ב־15 ימים נוספים, הליך שאושר בתחילת השבוע בממשלה ובוועדת השרים לענייני חקיקה וצפוי לעבור ביומיים הקרובים במליאת הכנסת שתתכנס במיוחד להצביע בנושא.

 

בתקופה זו רשות השידור מתוכננת להמשיך לפעול במתכונתה הנוכחית עד לעלייה הרשמית של התאגיד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x