שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו ביקש לבחון דחייה של מספר שבועות בפינוי מכל האמוניה מחיפה

בפגישה שהתקיימה הערב, בנוכחות השר להגנת הסביבה ושר הכלכלה, ביקש רה"מ מהיועצים המשפטיים לבדוק אם ניתן לדחות את סגירת מכל האמוניה "כדי למצוא פתרון לסוגיה ולמנוע פיטורי אלפי עובדים"

ליאור גוטמן 22:2624.04.17

לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו מדווחת הערב (ב') על פגישה שנערכה היום בירושלים בנוכחות שורה של בכירי ממשרדי ממשלה שונים, שבמסגרתה ביקש נתניהו לבחון אפשרות דחייה של מספר שבועות בפינוי מכל האמוניה מאזור חיפה.

 

בלשכת נתניהו מסבירים שאם מכל האמוניה ייסגר כבר לפני הקיץ, עלולה להירשם פגיעה קשה לתעשיה, כמו גם לייצוא מישראל, שחיפה כימקלים (שמשתמשת במכל האמוניה כמו גם בחומר הגלם) אחראית ל-2% ממנו.

לפי לשכת רה"מ בפגישה השתתפו "השר להגנת הסביבה זאב אלקין ושר הכלכלה אלי כהן", לצד המנכ"לים של משרד רה"מ, משרד האוצר, משרד הכלכלה והמשרד להגנת הסביבה. "רה"מ נתניהו ביקש מהגורמים המשפטיים שהשתתפו בישיבה, ובראשם המשנה ליועמ"ש ארז קמיניץ, לבחון האם ניתן לדחות את סגירת מיכל האמוניה במספר שבועות נוספים, זאת כדי למצוא פתרון לסוגיה ולמנוע את פיטוריהם של אלפי עובדים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: אוליבייה פיטוסי

 

הבעיה העיקרית של נתניהו היא משפטית: רק החודש ניתן פסק דין של ביהמ"ש המחוזי בחיפה שמגיעה גם היא אחרי פסיקה של בית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה מפברואר האחרון, כאשר שתי הערכאות קבעו שהמכל מסוכן לציבור ולכן יש לסגור אותו. לפיכך, הכדור עובר עכשיו ללשכת היועמ"ש שיקבע אם יש דרך לדחות את הסגירה או לחילופין לייצר חקיקת בזק שתקבע מועדים חדשים לסגירת המכל שם.

 

לשכת נתניהו הדגישה בנוסף שרה"מ נתניהו לא שוחח בנושא עם בעלי חברת חיפה כימיקלים ג'ולס טראמפ, אולם מנכ"ל משרדו אלי גרונר עוסק בנושא  כבר כמה שבועות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x