• תפריט
בארץ

בלעדי לכלכליסט

בדקה ה-90: ועדת הכלכלה תנסה למנוע הרעה בתנאי החיבור של מפעלים לגז טבעי

יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל פנה לשר האנרגיה יובל שטייניץ בדרישה שימנע פגיעה בתנאי החיבור של מפעלים לרשת הגז הטבעי שצפויה לגרום "להעלאת תעריפים לצרכנים"

ליאור גוטמן 21:4822.04.17

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל פנה בסוף השבוע בדחיפות לשר האנרגיה יובל שטייניץ, בבקשה למנוע פגיעה חדשה בתנאי החיבור של מפעלים לגז טבעי - כך נודע ל"כלכליסט". מקור הפנייה בשימוע המתקיים על ידי רשות הגז אשר מבקשת לעדכן את התנאים שבמסגרתם יחוברו מפעלים לרשת הגז הטבעי.

 

"על פי המידע שהועבר אליי, מדובר בעדכון אשר פוגע בצרכנים באמצעות העלאת תעריפים", כתב כבל והוסיף: "אינני שבע רצון מהנתונים בדבר חיבור מפעלים לרשת הגז הטבעי. 27 צרכנים בלבד חוברו לגז הטבעי בין 1 באפריל 2016 לבין 1 במרץ 2017, בכוונתי לכנס את ועדת הכלכלה לדיון מקיף בנושא מיד עם חזרת הכנסת מהפגרה, ואבקש שעמדת הוועדה תילקח בחשבון במסגרת השימוע שמתקיים".

שר האנרגיה יובל שטייניץ. מתבקש להתערב שר האנרגיה יובל שטייניץ. מתבקש להתערב צילום: מיקי נועם אלון

 

אחד מסעיפי השימוע הוא כוונת רשות הגז לחייב צרכן אשר צרך פחות גז ממה שהתחייב להשלמת סכום הכסף. מנגד, אם המפעל צרך יותר גז ממה שהתחייב הוא ישלם פעמיים - גם על הגז הנוסף וגם על תוספת דמי חיבור והולכה.

 

ד"ר גיל תומר, אחד מבעלי חברת התרופות אוניפארם, מספר ל"כלכליסט" על הכוונה להקים מפעל חדש לייצור תרופות באזור מגידו. "ראינו כדאיות כלכלית בהקמת תחנת כוח קטנה אלא שאז גילינו שרוצים לייצר עבורנו מנגנון של תשלום עבור הגז גם אם לא צרכנו אותו בפועל. היינו ברשות הגז בשימוע, אבל זה לא נראה שמקשיבים".

 

משרד האנרגיה סירב למסור את התייחסותו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x