• תפריט
בארץ

משרד החינוך דחה ביום את חופשת ל"ג בעומר - הורים ומורים זועמים

החופשה נדחתה מיום ראשון ה-14 במאי ליום שני ה-15 במאי, כדי לאפשר לשומרי שבת די זמן להתכונן לחג. מורים: זו פגיעה כלכלית - אנחנו נאלצים לשלם דמי ביטול על חופשות שהוזמנו מראש

ספי קרופסקי 14:0821.04.17
משרד החינוך הודיע היום (ו') על הזזת חופשת ל"ג בעומר ביום אחד - מיום ראשון ה-14 למאי ליום שני, ה-15 במאי. ההחלטה התקבלה בעקבות קריאה של הרב הראשי לישראל, דוד לאו, וכן אנשי דת וארגונים דתיים להזיז את החג, כדי לאפשר למי ששומר שבת די זמן כדי להתכונן לערב החג, שהיה אמור להתקיים במוצאי שבת.

 

ההחלטה, שהתקבלה פחות מחודש לפני החג, נתקלה בביקורת חריפה מצד מורים והורים שכבר עשו תוכניות לחג. בחינת בגרות במחשבים שהייתה אמורה להתקיים ביום שני - שבו לבסוף ייצאו התלמידים לחופש - תידחה, ובמקומה ייקבע מועד חלופי בשבוע הבא.

 

מארגון המורים "יציגים" נמסר בתגובה כי "דחיית חופשת ל"ג בעומר ליום שני בהתראה כה קצרה מהווה פגיעה כלכלית בעובדי הוראה רבים שהזמינו חופשות בארץ ובחו"ל ועכשיו נדרשים לשלם דמי ביטול בעקבות השינוי". לדבריהם, "בעקבות הדחייה אנו דורשים לאפשר לכל עובד לבחור את יום החופשה של ל"ג בעומר, ראשון או שני לבחירתו, ולבטל את איסור יציאה לחו"ל במהלך שנת הלימודים".

הכנות להילולת ל"ג בעומר בקבר רבי שמעון בר יוחאי בהר  מירון. ארכיון הכנות להילולת ל"ג בעומר בקבר רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון. ארכיון צילום: אפי שריר

 

יו"ר פורום ההורים היישוביים, פז כהן, מסר בתגובה כי "ל"ג בעומר לא אמור בכלל להיות יום חופש, ואם כבר נקבע - אין סיבה בעולם להזיז שלושה שבועות מראש. זה רק מוכיח את הזילות בתכנון ימי החופש במערכת החינוך. ההורים העובדים עושים תוכניות בהתייחס לימים שנקבעו בתחילת השנה: משמרות בעבודה, חופשות וכד'. אין סיבה שמשרד החינוך יזיז את ימי החופשה של המשק הישראלי - בלי לקיים על כך דיון במקומות המושפעים מכך, לא רק מערכת החינוך אלא המשק הישראלי כולו".

 

בארגון בני עקיבא מנגד בירכו על ההחלטה ומזכ"ל התנועה יאיר שחל מסר כי "למרות התנגדויות כאלו ואחרות - זוהי ההחלטה הראויה והמתבקשת, ואנו מאמינים כי הדבר יביא לחיזוק מקומה ומעמדה של השבת בציבוריות הישראלית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x