$
בארץ

השחיתות בתע"א: המשטרה ביקשה מהיועמ"ש אישור לחקור באזהרה את שר הרווחה חיים כץ

לפני כחודש נעצר בנו של השר, יאיר כץ, המכהן כיו"ר סקטור המהנדסים בוועד העובדים של התעשייה האווירית, בחשד לעבירות תיווך בשוחד וסחיטה באיומים אותן ביצע לכאורה במסגרת עבודתו

נעמי צורף ותומר גנון 14:5119.04.17

פרשת השחיתות בתעשייה האווירית: המשטרה פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בבקשה לקבל אישור לחקור באזהרה את שר הרווחה חיים כץ.

 

הבקשה הועברה ליועמ"ש לפני החג וכעת ממתינים לקבלת ההחלטה.

 

כץ כיהן עד לפני שנתיים כיו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית, וזאת במשך 20 שנה, כולל בתקופות בהן שימש כח"כ. לפני כחודש נעצר בנו של כץ, יאיר, המכהן כיו"ר סקטור המהנדסים בוועד העובדים של התעשייה האווירית ונחקר בחשד לביצוע עבירות של תיווך בשוחד וסחיטה באיומים אותן ביצע במסגרת עבודתו, ככל הנראה במטרה לגרום לעובדי תע"א להתפקד למפלגת הליכוד. גם חברים אחרים בוועד חשודים בכך ונעצרו אף הם.

 

חיים כץ. הבקשה לחקור אותו עבר לפני החג וכעת ממתינים במשטרה לתגובת היועמ"ש חיים כץ. הבקשה לחקור אותו עבר לפני החג וכעת ממתינים במשטרה לתגובת היועמ"ש צילום: עמית שעל

 

מאז שנאלץ חיים כץ לעזוב את תפקידו כיו"ר הוועד בשל מינויו לשר, משמש אהוד נוף בתפקיד זה. נוף מקורב לכץ, ועל פי הערכות גורמים בחברה בחירתו נועדה לשמר את השפעתו של כץ בחברה. גם הוא נעצר במסגרת חקירת פרשת השחיתות.

 

במקביל נחקרות בתעשייה האווירית עוד מספר פרשות שחיתות, הנוגעות לעבירות של שוחד, מרמה וגניבה, כשבין החשודים שנעצרו במהלך החקירה ניתן להזכיר את תא"ל (מיל') אמל אסעד, המשמש כדירקטור בחברה, וחבר הוועד אלי כהן.

 

 

 

הפרשה הנוספת

 

במקביל, כנגד השר כץ מתנהלת חקירה ברשות ני"ע בחשד לשימוש במידע פנים וביצוע עבירות של קבלת שוחד ועבירות נוספות מתחום טוהר המידות. במסגרת חשד זה נחקר כץ פעמיים עד כה. בפעם השנייה נחקר גם מוטי בן ארי, היועץ הפיננסי באשכול חברות הגז והנדל"ן אקוויטל של איש העסקים קובי מימון, החשוד בהעברת מידע הפנים לכץ – מידע אודות עסקת מיזוג שנרקמה בין חברות הנדל"ן נצבא לאיירפורט סיטי וכן במתן שוחד לכץ.

 

 

 

על פי החשדות, כץ רכש לחשבונותיו האישיים את מניות נצבא בחודש יוני 2015, בעקבות מידע פנים שקיבל מבן ארי. הרכישה בוצעה בטרם דווח למשקיעים בחודש יולי באותו שנה (5.7.15) על עסקת מיזוג, בדרך של הצעת רכש, שנרקמה בין נצבא ואיירפורט סיטי וכללה פרמיה של 23% על מחיר השוק של נצבא. פרסום ההודעה הוביל לעלייה של כ-17.5% בשער מניית נצבא, וסייע לכץ ולבן ארי לגרוף רווח של 290 אלף שקל.

 

מקורבים לשר העבודה והרווחה חיים כץ מסרו כי הם מביעים זעם על מסע ההכפשה המתוזמן ושלוח הרסן" בתקשורת - בניסיון לפגוע בשמו של השר כץ ובעשרות שנות העשייה הציבורית המבורכת שלו. השר אינו חושש ויתמודד בחקירה - אם וככל שיוזמן. יצויין, כי נראה כי לרשות החברות הממשלתיות, בראשות אורי יוגב, שמנהל מזה שנים מאבק אישי חסר בסיס בשר כץ, יש חלק נכבד במסע ההכפשה התקשורתי, תוך ניסיון לעשות שימוש פסול ולא ענייני בגורמי האכיפה לצורך כך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x