• תפריט
בארץ

פרסום ראשון

כחלון מכנס אחה"צ מסיבת עיתונאים; צפוי להודיע על הפחתת מכסים

זאת לצד שני מהלכים נוספים: הגדלת הקצבה לנכים והוזלת הצהרונים. במקביל בוחנים באוצר, במסגרת הסיכום עם משרד ראש הממשלה, הפחתת מסים למקבלי השכר הנמוך והגדלת מס ההכנסה השלילי

עמרי מילמן 14:5518.04.17

שר האוצר משה כחלון כחלון יכנס היום (ג') בשעה 16:30 מסיבת עיתונאים במשרד האוצר בתל אביב. הוא צפוי להודיע על מספר צעדים ביניהם הפחתת מכסים - צעדים שנועדו להקל על יוקר המחיה. 

 

זאת לצד שני מהלכים נוספים עליהם כבר דיווח לפני הפסח כמו הגדלת קצבאות הנכים ב-4 מיליארד שקל, זאת בטרם נמצא לכך מקור תקציבי. וכן התוכנית שמקודמת כעת יחד עם השלטון המקומי להוזלת הצהרונים.

 

עפ"י התוכנית המוצעת בנושא, התעריף המקסימלי יעמוד על 935 שקל - עבור הרשויות החזקות, כאשר הורים ברשויות הנמצאים באשכולות סוציו אקונומיים 5-7 יישלמו מחיר מופחת וברשויות החלשות ביותר הורים לא ישלמו כלל על צהרונים. הוזלת הצהרונים מוערכת בעלות של 675 מיליון שקל בשנה, גם להם עוד לא נמצא כל מקור תקציבי.

 

 

 

במקביל בוחנים כעת במשרד האוצר, במסגרת הסיכום עם משרד ראש הממשלה, הפחתת מסים למקבלי השכר הנמוך והגדלת מס ההכנסה השלילי. הכוונה של האוצר היא לצמצם את הירידה במענקים עם העלייה בשכר, כך שהתמריץ לעבוד לא ייקטן בקרב מקבלים הקצבאות. 

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: מוטי קמחי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x