$
בארץ

בג"ץ ידון בעתירה נגד התקציב הדו שנתי בהרכב של 7 שופטים

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים עתר כנגד התקציב הדו שנתי שאושר לשנה הנוכחית והבאה, בטענה כי אישורו מאפשר לממשלה לחמוק מפיקוח של הכנסת אחר פעולותיה. הדיון יתקיים בעוד כשלושה שבועות

עמרי מילמן 11:2418.04.17

בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ החליט השבוע כי העתירה של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים נגד הכנסת והממשלה בנושא התקציב הדו שנתי תידון בהרכב של שבעה שופטים.

 

המרכז האקדמי עתר כנגד התקציב הדו שנתי שאושר לשנים 2017-2018 בדצמבר האחרון, זאת למרות התנגדות כל הדרגים המקצועיים במשרד האוצר.

בעתירה נטען כי אישור תקציב דו שנתי למדינה עומד בסתירה לחוקי היסוד, ומאפשר לממשלה לחמוק מפיקוח של הכנסת אחר פעולותיה. העתירה הוגשה באמצעות עורכי הדין אפי מיכאלי, חגי קלעי ונדב דישון.

 

בית המשפט העליון בית המשפט העליון צילום: מוטי גולן

 

עוד נטען בעתירה כי אישור התקציב הדו שנתי מבטל את הצורך של הממשלה לאשר את התקציב לשנת 2018 בהליך חקיקה מלא ונדרשת להביאו לאישור רק בוועדת הכספים – שבלאו הכי כוללת רוב קואלציוני. כתוצאה מכך, ובניגוד לחוק יסוד תקציב המדינה, נמנעת מהאופוזיציה האפשרות להתנגד לכך, ובמידת הצורך להביא לפיזור הכנסת על רקע אי אישור התקציב.

 

הרכב השופטים בתיק יהיה אליקים רובינשטיין, סלים ג'ובראן, אסתר חיות, חנן מלצר, יורם דנצינגר, ניל הנדל, ועוזי פוגלמן. הדיון בנושא נקבע לתאריך ה-7 במאי בצהריים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x