בארץ

עובדי תדיראן מערכות: נשבית את המפעל מייד אחרי החג

עובדי המפעל מקבוצת אלביט מערכות, טוענים כי הנהלת הקבוצה נוקטת בפעולות חד-צדדיות ומעבירה סמכויות מהחברה לאלישרא, שאף היא בבעלותה

אסנת ניר 18:5013.04.17

עובדי מפעל התעשייה הביטחונית במד ול"א קרקעי (לשעבר תדיראן מערכות) מקבוצת אלביט מערכות, אומרים כי ישביתו את המפעל מייד לאחר פסח, על רקע צעדים חד-צדדיים מצד ההנהלה, לדבריהם, למיזוג המפעל עם אלישרא, חברה בבעלות אלביט המחזיקה בתדיראן.

 

 

המשא ומתן בין הנהלת אלישרא, שפועלת לקדם את שאיפתה למזג את תדיראן מערכות לתוכה, לעובדי תדיראן נמשך כבר למעלה מארבע שנים, והתפוצץ שוב לאחרונה, כאשר לפני כשלושה שבועות הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה, כך שבאפשרותם לפתוח בשביתה כאשר יחליטו לכך.

בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות צילום: ישראל סאן

 

במפעל עודים כ-250 עובדים. לדבריהם, ההנהלה לוקחת סמכויות מהחברה ומעבירה אותם לאלישרא. כך למשל בכל פעם שבעל תפקיד בכיר בתדיראן מערכות עוזב או פורש, ההנהלה ממנה במקומו בעל תפקיד מאלישרא, וכך נוצר מצב שאנשי אלישרא מנהלים את עובדי תדיראן.

 

יו"ר הוועד, סטריאן פינקל, טוען שההנהלה נוקטת עוד פעולה חד-צדדית - אי הקפדה על ביצוע פרויקטים שאמורים להיות מופרדים בין אלישרא לתדיראן. "אלישרא רוצה לפרק אותנו כך שנאבד את היישות המשפטית שלנו וניכנס לתוך אלישרא. זה חייב להיעשות בכפוף להסכם מסודר".

 

תדיראן מערכות ואלישרא מפתחות מוצרים בתחום הלוחמה האלקטרונית וציוד אלקטרוני אחר, כחלק מקבוצת אלביט העוסקת בייצור ביטחוני.

 

באלביט בחרו שלא להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x