$
בארץ

רקטה שנורתה מסיני התפוצצה בחממה באשכול - דאעש לקח אחריות

שעות ספורות לפני ליל הסדר נשמעה אזעקת צבע אדום בעוטף עזה ואחריה פיצוץ. הרקטה ששוגרה מסיני פגעה בחממה באחד היישובים. לא היו נפגעים, אדם אחד לקח בחרדה. דאעש לקח אחריות על הירי

ynet 15:3810.04.17
ירי רקטה ערב חג הפסח: רקטה ששיגר דאעש מסיני התפוצצה היום (ב') בחממה במועצה האזורית אשכול. בסוכנות אעמאק של המדינה האסלאמית נכתב כי אנשי הארגון שיגרו את רקטת הגראד לעבר המועצה האזורית אשכול. בירי לא היו נפגעים אך נזק נגרם לחממה. אדם אחד כבן 50 לקה בחרדה וצוותי מד"א העניקו לו טיפול.

 

הרקטה התפוצצה בחממה של משפחת כהן המגדלת במקום עגבניות שרי. חיים כהן סיפר בשיחה עם ynet: "היינו בבית, נערכנו לסדר פסח. פתאום הייתה אזעקה. נכנסנו כולם לממ"ד. היה פיצוץ אדיר. כל הבית רעד. היה לי ברור שנפל טיל קרוב אלינו. נגרם נזק מאוד גדול לחממה. ניילונים נקרעו. ברזלים נשברו. הגידולים ניזוקו נזק כבד מאוד, אבל המזל הגדול הוא שאף אחד לא נפגע. עם נזקים אפשר להתמודד. העיקר שאין פגיעות בגוף ובנפש. אנחנו בסדר, כל בני המשפחה, תודה לאל. לצערי אנחנו כבר התרגלנו למצב. נתגבר על הכל ונחגוג את החג כמו שתכננו. ממשיכים האלה".

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: חיים הורנשטיין

לפני הירי נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשכול. תושבים דיווחו על פיצוץ שנשמע באזור וזמן קצר לאחר מכן זוהתה הנפילה. "שמעתי פיצוץ וראיתי פטריית עשן", סיפר תושב האזור ל-ynet.

 

האזעקה נשמעה ביישובים אבשלום, בני נצרים, דקל, יבול, יתד, נווה, פרי גן, שדי אברהם, שלומית ותלמי יוסף. לפני פחות מחודש התפוצצה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. גם אז לא היו נפגעים. כעבור זמן תקף צה"ל מטרות של חמאס בצפון רצועת עזה.

 

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, אמר: "לצערנו, השקט לו ציפינו בחג הופר בשיא ההכנות. אנו למודי ניסיון ויודעים להמשיך את שגרת החיים שלנו בצל המציאות. אנו מתכוונים להמשיך בשגרה ולא לתת לאירוע להעיב על שמחת החג שלנו. אנו נמצאים בקשר שוטף עם גורמי הצבא וכרגע אין שינוי בהנחיות לתושבים. האזור יפהפיה ופורח, ואני מזמין את עם ישראל לבוא לבקר כאן ולשמוח איתנו".

 

זו הייתה הרקטה החמישית מרצועת עזה שנפלה בשטח ישראל מתחילת חודש פברואר - ובתקרית שמינית באזור הגבול באותו פרק זמן. קודם לכן בחודש שעבר נטרל צה"ל מטענים שהונחו ליד גדר הגבול, בוצע ירי לעבר כוח הנדסה שפעל ליד גדר המערכת ויורט כלי טיס של חמאס ע"י חיל האוויר.

 

זמן קצר לפני הירי היום החליטו במערכת הביטחון לסגור את מעבר טאבה, ולאסור יציאת ישראלים לסיני במהלך החג וחול המועד, זאת בעקבות התרעה לפיגוע. בהודעה שפרסם הבוקר המטה ללוחמה בטרור נמסר כי "בהמשך לתיקוף אזהרת המסע של המטה ללוט"ר מאמש, נוכח התגברות האיום, חומרתו ומיידיותו, ועל פי אישור הדרג המדיני, החליט שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, בהתאם לסמכויותיו על-פי דין, ולאחר התייעצות עם שר הביטחון והגורמים המוסמכים, לא לאפשר יציאתם של אזרחים ישראלים ממעבר טאבה לכיוון סיני - החל מטווח הזמן המיידי ועד אחרי החג (18.4), בכפוף להערכת המצב. יודגש, כי תתאפשר כניסת אזרחים ישראלים חזרה למדינה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x