$
בארץ

היועמ"ש לבג"ץ: אין מניעה משפטית לקיום פשרת התאגיד

בתגובתה לבג"ץ מבקשת המדינה לדחות את עתירת ארגון העיתונאים נגד פשרת תאגיד השידור הציבורי ואת הבקשה למתן צו ביניים, באופן שיאפשר למשרד התקשורת לפרסם את התזכירים שהוכנו בשיתוף משרד האוצר. הערכות: התזכירים יפורסמו להערות הציבור עוד הלילה

אביב גוטר 20:0309.04.17

המדינה מבקשת מבג"ץ לדחות את עתירת ארגון העיתונאים לבקשת צו ביניים בעניין מתווה הפשרה של תאגיד השידור הציבורי - כך עולה מתגובת המדינה הערב (א') לפנייתו של הארגון נגד המתווה. לטענת היועץ המשפטי לממשלה, אין מניעה משפטית לקיום פשרת התאגיד.

 

לטענת המדינה, יש לדחות את הבקשה למתן צו ביניים באופן שיאפשר למשרד התקשורת לפרסם את התזכירים שהוכנו בשיתוף משרד האוצר, משום שאין בעצם פרסומם להוות מעשה בלתי הפיך.

 

הפגנה בת"א נגד סגירת חטיבת החדשות של התאגיד הפגנה בת"א נגד סגירת חטיבת החדשות של התאגיד צילום: מתן טורקיה

 

בתגובת המדינה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין נחי בן-אור ושי כהן ממחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, נאמר כי מאז פרסום ההודעה בדבר גיבוש המתווה, "עמלו גורמי המקצוע במשרדי התקשורת והאוצר על 'תרגום' המתווה שעליו סוכם לתיקון קונקרטי של הוראות החוק, שבא לידי ביטוי בשני תזכירים:

 

"תזכיר אחד - עניינו דחייה של 'יום התחילה' ליום 15.5.17. הדחייה נועדה לאפשר לשנות בחקיקה, בהתאם להסכמות שהושגו, את מבנה התאגיד הקיים". תזכיר זה יופץ להערות הציבור במסלול מקוצר, באישור היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ויהיה ניתן להעביר הערות עד ליום 20.4.17.

 

התזכיר השני נוגע להקמת גוף ייעודי לשידורי חדשות ואקטואליה תוך ביטול חטיבת החדשות בתאגיד 'כאן'. בעניין תזכיר זה, אומרים בפרקליטות, לא יבוצע כל קיצור והוא יועמד להערות הציבור לפרק זמן מלא של 21 יום, בטרם תתקבל החלטה מטעם הממשלה בדבר גיבוש הצעת חוק ממשלתית שתועבר בכנסת.

 

על פי ההערכות, שני התזכירים צפויים להתפרסם הלילה (א') להערות הציבור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x