$
בארץ

ועדת המינויים צפויה להכריע היום במינוי שמיר לתע"א

המינוי נתקל בקשיים זה חודשים ארוכים. הדיון שהיה אמור להתקיים לפני כחודש בנוגע למינוי נדחה לאור פנייתו של שמיר בבקשה לקבל זמן נוסף להיערכות. ל"כלכליסט" נודע כי שמיר דרש כמות מסמכים רבה מנתע ותע"א

אסנת ניר 08:1704.04.17
ועדת המינויים צפויה להכריע היום במינויו של יאיר שמיר ליו"ר התעשייה האווירית (תע"א), מינוי שנתקל בקשיים זה חודשים ארוכים. הדיון שהיה אמור להתקיים לפני כחודש בנוגע למינוי נדחה לאור פנייתו של שמיר בבקשה לקבל זמן נוסף להיערכות ולמתן תשובות להבהרות שדרשה ממנו בדיון הקודם בעניינו ועדת המינויים, בראשות השופטת בדימוס בילהה גילאור.

 

תוכנן של ההבהרות שאותן נדרש שמיר למסור נותרו חסויות, אך גורמים המעורבים בהליך מעריכים כי אלו נוגעות לחשדות לניגודי עניינים בתקופת כהונתו הקודמת בתע"א, בשנים 2006–2011, שהובאו בפני הוועדה, בין היתר ההשקעות לכאורה של קרן קטליסט שבבעלותו. ל"כלכליסט" נודע כי שמיר דרש כמות מסמכים רבה מהחברות הממשלתיות שעמד ועומד בראשן, נתע ותע"א. בין היתר דרש פרוטוקולים של דיוני הדירקטוריון לאורך השנים שבהן עמד בראש תע"א.

 

יאיר שמיר יאיר שמיר צילום: אוראל כהן

 

הוועדה יכולה להחליט לאשר או לדחות את בקשתו. אם ייפסל, יוכל לערער על החלטות הוועדה לבית משפט, בהתאם לנימוקי הפסילה. אם יאושר אמנם מדובר בינתיים במינוי לדירקטוריון בלבד, אך גורמים מעריכים כי מינויו לתפקיד היו"ר יאושר על ידי הדירקטוריון. גורמים מעריכים כי הסוגיה לא תסתיים בהחלטת הוועדה, זאת בשל הגשת בג"ץ אם מינויו יאושר, והערכות ששר הביטחון ליברמן יערער אם ייפסל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x