$
משפט

בג"ץ למדינה: להשיב עד יום ראשון לעתירת ארגון העיתונאים נגד ההסכם בעניין התאגיד

לפי העתירה, ההסכם הושג "במעשה של איומים וביריונות, ללא דיון ציבורי, וללא עירובם של הגורמים הרלבנטיים, בהם ארגון העובדים"

אביב גוטר 19:3003.04.17

בג"ץ הורה למדינה להשיב עד יום ראשון לעתירה שהגיש הבוקר ארגון העיתונאים נגד ההסכם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר האוצר, משה כחלון, בעניין תאגיד השידור.

  

בעתירה, שהוגשה על ידי עוה"ד אמיר בשה וד"ר מורן סבוראי ממשרד עוה"ד בשה-זבידה-סבוראי, מבקש ארגון העיתונאים לבטל את המתווה שפורסם ביום חמישי האחרון, שלפיו, בין השאר, תפורק חטיבת החדשות של התאגיד.

 

עוד דורש הארגון כי ראש הממשלה נתניהו, שר האוצר כחלון, ומ"מ שר התקשורת צחי הנגבי לא יתערבו בזהות מנהלי ועיתונאי התאגיד. בנוסף, הארגון מבקש כי יינתן אור ירוק לפתיחת התאגיד בהתאם לחוק ללא כל דיחוי.

 

הפגנה של עובדי התאגיד הפגנה של עובדי התאגיד צילום: אבי חי

ארגון העיתונאים מציין בעתירה: "ההחלטה נעשתה במעשה של איומים וביריונות, ללא דיון ציבורי כאמור וללא עירובם של הגורמים הרלבנטיים - ובהם ארגון העובדים - וללא כל הנמקה. ההחלטה אינה סבירה ואינה מידתית ועיקרה ביתורה של חטיבת החדשות מהתאגיד והותרתו של התאגיד ללא אורגן העוסק בחדשות ואקטואליה. הדברים נעשים תוך דחייה נוספת, בלתי סבירה, בלתי מידתית ואסורה בהקמת החלק החדשותי בתאגיד ומתוך מגמה להמשיך ולשלוט בחלק זה ובהרכב בכיריו ועובדיו. בתוך כך, ימשיכו עובדים רבים להיות תלויים בין שמים וארץ בכל הנוגע לעתידם התעסוקתי.

 

"התנהלות זו אינה אלא המשך ישיר של פעולות אסורות שנעשו על ידי המשיבים, או מי מטעמם, במרוצת החודשים האחרונים וכל תכליתן, בצורה זו או אחרת, היא המשך שליטתם של פוליטיקאים בשידור הציבורי – באופן אסור לחלוטין ובניגוד לתכלית החוק".

 

יאיר טרצ'יצקי, יו"ר ארגון העיתונאים, אמר: "כל ההתנהלות של ראש הממשלה ואנשיו סביב סוגיית התאגיד היא בלתי סבירה, בלתי מנומקת ואף מושחתת. אנו מקווים שבג"ץ יעצור את הטירוף הזה שפוגע במאות עובדים ובזכותם של אזרחי המדינה לקבל שידור ציבורי מנותק מפוליטיקאים תוך בזבוז משווע של כספי ציבור. נמשיך להיאבק בכל דרך כדי לבלום את המהלכים הללו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x