$
בארץ

הסתיימה ללא תוצאות פגישת נתניהו-כחלון בעניין התאגיד; דוברת הרשות: "המשבר קרוב לסיום"

זו הפגישה הרביעית מאז חזרתו של נתניהו מסין. גם יתר הפגישות הסתיימו ללא תוצאות. החלופות על הפרק: ביטול חוק התקשורת תמורת ביטול התאגיד, או דחיית העלאת התאגיד; עפ"י דוברת הרשות ההסכם המתגבשיכלול קיצוצי שכר נוספים לעובדי הרשות

אדריאן פילוט 15:5729.03.17

הסתיימה ללא תוצאות פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון. זו הפעם הרביעית שהשניים נפגשים מאז חזרתו של נתניהו מסין, על מנת לנסות ולפתור את המשבר הקואליציוני סביב תאגיד השידור. אמש נפגשו שני האישים, אך גם פגישה הזו לא הניבה תוצאות של ממש.

 

כחלון אמר כי "נכון לעכשיו אין הסכמות בנושא התאגיד. כל מי שמדבר עושה זאת בשם עצמו".

 

"אנו מוכנים לבטל את חוק התקשורת בתמורה לביטול מוחלט של התאגיד" כך אמר אמש יו''ר הקואליציה, דוד ביטן (ליכוד) בשיחה עם "כלכליסט" והאשים את כחלון שבניגוד להצהרותיו, שר האוצר אינו "פועל משיקולים תקציביים".

האפשרות לבטל את חוק התקשורת בתמורה לביטול התאגיד מהווה הצעת פשרה נוספת שעולה בימים אלו לשולחן הדיונים בין נתניהו לכחלון, סביב משבר תאגיד השידור הציבורי, המאיים להביא את המדינה להקדמת הבחירות.

נתניהו וכחלון נתניהו וכחלון צילום: אוליבייה פיטוסי

 

גם במקרה הזה מדובר בפשרה בין שני האישים החשובים בקואליציה שאיננה פשוטה וספק אם היא ישימה בכלל מבחינה משפטית, שכן, המשמעות המעשית שלה היא ביטל חוק התאגיד, פיטורים של מאות העובדים שגויסו לתאגיד ורפורמה מעמיקה ברשות השידור.

 

חוק התקשורת מבקש להטיל פיקוח הדוק של הדרג הפוליטי על כלי התקשורת המתוקצבים על ידי הממשלה, כגון התאגיד וגלי צה''ל.

 

לאחרונה עלתה שוב החלופה של דחיית העלאת התאגיד לשידור לפרק זמן של כמה חודשים וזאת עד שיחוקק חוק התקשורת –ובכך יוכל הדרג הפוליטי, לרבות ראש הממשלה, לשלוט ולפקח על התאגיד. גם אופציה זו עלולה להיתקע עם קשיים משפטיים רבים.

 

עובדי רשות השידור דווחו אחה"צ באמצעות קבוצת הוואטאפ שלהם בראשות הדוברת לינדה בר כי "המשבר קרוב לסיום". לפי הדברים: "המתווה המתגבש - דחיה של חודש עד חודשיים בהקמת התאגיד; ביטול חוק הפיקוח על התקשורת; שילוב חטיבת החדשות של הרשות בתוך התאגיד. התאגיד יהיה הגוף הקולט; הדחת קובלנץ ועומר. מנגד; ברשות השידור התחייבו לקיצוצי שכר נוספים של סביב 25% בחלק מהמקרים". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x